Biskup Leszek Leszkiewicz 13 lutego w nawojowskim kościele udzielił błogosławieństwa 8 nowym lektorom z naszej parafii. Więcej
 


Pod Sztandarem Jezusa!
     To zawołanie po raz kolejny gromadzi mieszkańców Nowego Sącza , aby uczestniczyć w V Koncercie Ewangelizacyjnym, który odbędzie się w piątek o godz. 18-tej 22.06.2018 r. na sądeckim rynku. Zorganizowanym przez parafie Jezuickie przy udziale Urzędu Miasta Nowego Sącza.

     Gdy wielbimy Boga otwieramy zamknięte drzwi naszej duszy na działanie łaski na miłosierdzie. Podczas koncertu, będzie nie tylko ewangelizacja, ale również pragniemy przybliżyć sytuację wojenną w Syrii i cierpienia tamtejszych chrześcijan, w myśl najważniejszego przykazania o miłości. o Bogu, trudnościach, złych decyzjach . Jezus nikogo nie odrzuca - On Miłuje. Ta prawda zostanie wyśpiewana na scenie przez grupę Maleo Reggae Rockers - to polski zespół grający reagge. Liderem i założycielem grupy Maleo Reagge Rockers jest Dariusz "Maleo" Malejonek. który jako wolontariusz Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego przebywał na terenie pogrążonej wojną Syrii.

POMÓŻMY NASZYM BRACIOM CIERPIĄCYM ZA WIARĘ

     Jesteśmy świadkami prześladowań chrześcijan na całym świecie – brutalnych mordów, burzonych domów, palonych kościołów. Ludzie są wyrzucani na margines życia społecznego, zabijani tylko z powodu wiary w Jezusa Chrystusa.
„Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie” (Mt 5, 10)
Naprawdę trudno wyobrazić sobie, jak ludzie mogą żyć od siedmiu lat w takich warunkach, nie da się funkcjonować z ciągłą myślą o śmierci”, dlatego wspólnie my Salezjański Wolontariat Misyjny MŁODZI ŚWIATU i Darek Malejonek stworzyliśmy płytę NIEŚMIERTELNI.

     Salezjańska praca to jest po prostu heroizm. Opiekują się młodzieżą, codziennie wydają paczki żywnościowe: ryż, mąkę, olej, cukier, świece, bo nie ma światła. To jest ich codzienna działalność z narażeniem życia. Byłem zbudowany postawą salezjanów, ale wychowankowie ich oratorium, też włączają się do tej pomocy.

Chcesz się przyłączyć, przyjdź na płytę rynku o godz. 18.00 otwórz swoje serce, Kup płytę NIESMIERTELNI  lub wesprzyj datkiem zbiórkę na rzecz wolontariatu.

Idźcie i głoście!. Głoście wielkie dzieła Boże, Jego Miłosierdzie!

Strona o o. Józefia Andraszu

Poradnia Rodzinna

Bethania

Bethania

Odwiedza nas 146 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail:

Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 22 Lutego

Cytat: „Aby niedopuścić, chociażby jednego grzechu, warto jest poświęcić trudy i zabiegi, nawet życia całego.”
Komentarz: Bardzo na oczy nie domaga, kto w biednym żebraku wielkiego skarbu nie widzi: patrzy, ale do głębi rzeczy wzrokiem nie sięga. Ma przed sobą ubogą siermięgę, i na nią patrzy, ale skarbu, który się pod nią kryje, nie dostrzega: o perle bardzo kosztownej, o perle, dla którejby cały dobytek poświęcić należało, nie myśli; niepozorna skorupka, tę perłę zawierająca, pozostaje dla niego skorupką, i niczem więcej. Kto zważy, czem jest Bóg, czem stworzenie, ten łatwo zrozumie, jak ogromną, jak straszną jest obraza przez stworzenie wyrządzona Bogu. Powstrzymać, nie dopuścić tej obrazy, jestto powstrzymać i przeszkodzić nieskończonemu złemu. Duszę naszą tak wysoko cenił Chrystus, iż ją własną krwią, to jest, ceną nieskończoną, odkupił: o ileż my taniej ją kupujemy, gdy nawet całego życia trudy jej poświęcamy! Patrz, upadku w grzech, nawet raz jeden, zgładzić nie są zdolne kary piekielne; pomimo, że do nich wchodzi ogień, nad który nie ma nic nieznośniejszego; wieczność, nad którą nic dłuższego! Wyrwać z takiego niebezpieczeństwa duszę, chociażby zabiegami całego życia, jestto za krótką chwilę kupić nieskończoność.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.