Zachęta Biskupa: Wzywam wiernych świeckich do pozostania w domach i do uczestnictwa w celebracjach Wielkiego Tygodnia za pośrednictwem mediów, a także do podjęcia w tych dniach szczególnie intensywnej modlitwy rodzinnej. Pomoże w tym specjalny rytuał rodzinny, który zostanie przygotowany przez diecezję i udostępniony w mediach elektronicznych.
W kościołach - Wszystkie obrzędy należy odprawić bez udziału ludu, a jedynie z osobami życia konsekrowanego ...
Jest to dla nas trudny czas, bycia w tęsknocie za tym co tradycyjne, co znane. Czasu rozłąki od bliskich, od miejsc bliskich naszemu sercu. Niech, więc w tych dniach patronką nam będzie Matka Bolesna, która także w cichości i samotności towarzyszyła swemu Synowi. Niech ten czas będzie przede wszystkim czasem na rodzinną modlitwę, a osoby samotne zachęcamy do połączenia się na te kilka chwil z bliskimi poprzez komunikatory internetowe.
Zacznijmy od stworzenia miejsca na „symbole”: może to być stół, który przykryjemy obrusem, stolik pod ścianą, kawałek półki, szafki czy nawet parapet w salonie. Połóżmy tam świecę, księgę Pisma Świętego. Najlepiej, by to miejsce znajdowało się w tym samym pomieszczeniu w którym oglądamy lub słuchamy transmisje z kościołów. Niech to miejsce będzie widocznym znakiem naszej łączności z miejscami, gdzie będzie odbywać się liturgia.

NIEDZIELA PALMOWA  WIELKA ŚRODA  WIELKI CZWARTEK  WIELKI PIĄTEK  WIELKA SOBOTA  WIGILIA PASCHALNA


 

TRANSMISJA MSZY ŚW. Z NASZEGO KOŚCIOŁA


Można słuchać transmisji używając programu. Szczegóły pod tym adresem.

W niedziele transmitujemy Msze św. o godz. 6:00, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 15:30, 18:30 i 20:00.
Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:30 - tylko transmisja


W dni powszednie transmitujemy  Msze św. są  o godz. 6:00, 6:30, 7:00, 7:30, 8:00, 8:30 i 18:00 oraz różaniec codziennie o 20.30. Przed różańcem będziemy czytać Wasze prośby / sprawy, które chcemy Bogu polecić. Na prośby czekamy każdego dnia do godziny 20.00. Prośby można wpisywać pod tym linkiem


Z noty do dekretu Biskupa Tarnowskiego
...w każdej Mszy Świętej lub w innych celebracjach może uczestniczyć maksymalnie do 5 osób (tylko zamawiający intencje), nie licząc osób sprawujących posługę... raz jeszcze gorąco proszę wszystkich wiernych o pozostanie w domach i łączenie się na sposób duchowy z Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie w naszych kościołach”. Tych, którzy pragną skorzystać z posługi sakramentalnej, proszę o telefoniczny kontakt z duszpasterzami.


Przypominamy, że zawsze ilekroć istnieje poważna racja i nie ma sposobności wyspowiadania się, wtedy dla uzyskania stanu łaski uświęcającej wierny „jest obowiązany wzbudzić akt żalu doskonałego, który zawiera w sobie zamiar wyspowiadania się jak najszybciej” (KPK kan. 916).
11 listopada o g.16:30 w ramach Festiwalu Filmów Chrześcijańskich ARKA kino sokół

Papież Franciszek – człowiek, który dotrzymuje słowa

https://www.youtube.com/watch?v=MOmY8i-uBcY

Pope Francis: A Man of His Word

reżyseria: Wim Wenders
obsada: Pope Francis, Joe Biden, Daniele De Angelis
gatunek: dokument;
produkcja: Szwajcaria, Watykan, Włochy, Niemcy, Francja 2018

czas trwania: 96 min

„Papież Franciszek – człowiek, który dotrzymuje słowa” to raczej „osobista podróż” z głową Kościoła katolickiego, niż biograficzny film o życiu Ojca Świętego.

Wim Wenders, reżyser filmu, stawia nas twarzą w twarz z papieżem, umożliwiając nawiązanie intymnej rozmowy. Ten dialog jest wyrazem troski o najbiedniejszych, o kwestie ochrony środowiska, sprawiedliwość społeczną oraz apelem o pokój i dialog między religiami. Film podąża za papieżem, który podczas licznych podróży po całym świecie: Ziemi Świętej, Afryce, Ameryce Południowej czy Azji spotyka się ze zwykłymi ludźmi; rolnikami, robotnikami.

„Papież Franciszek jest żywym przykładem człowieka, który tak konsekwentnie traktuje swoje słowa. Dzięki pełnej otwartości ze strony Watykanu mieliśmy przywilej kilku długich audiencji u Ojca Świętego. Film będzie niósł szerokiej publiczności na całym świecie papieskie radykalne współczucie i głęboki humanizm – mówi Wim Wenders.

Drodzy ludzie na ziemi,
Widzę, że trudno wam znaleźć właściwe podejście do koronawirusa. To nie jest dziwne. W ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci nauka poczyniła taki postęp, że można było uwierzyć, że rozwiązanie każdego problemu można znaleźć w mgnieniu oka. Teraz na całym świecie staje się jasne, że to złudzenie. Dla wielu z was tworzy to dezorientację. jest to dość mylące.
Sam zmagałem się z przewlekłą chorobą od ponad trzydziestu lat. Jako przełożony generalny szybko rosnącego zakonu jezuitów przez piętnaście lat miałem do czynienia ze wszystkimi możliwymi i niemożliwymi problemami każdego dnia. Chciałbym dać wam cztery wskazówki, jak przetrwać te trudne czasy. Są zaczerpnięte z mojego własnego doświadczenia.

1. W czasie trwania koronawirusa, słuchaj lekarzy, naukowców i właściwych władz, jakby to był sam Bóg. Nawet jeśli nie zgadzasz się z ich decyzjami lub nie rozumiesz ich dobrze, z pokorą zaakceptuj, że warto polegać na ich wiedzy i doświadczeniu. Da ci to czyste sumienie i pozwoli ci wnieść swój wkład w rozwiązanie kryzysu.
2. Strzeż się strachu. Strach nigdy nie pochodzi od Boga i nie prowadzi do Boga. Strach często podpowiada wszystkie możliwe powody, dla których powinieneś się bać. Wiele z nich jest prawdziwych. Ale nie musisz się tego bać. Pan troszczy się teraz również o ciebie. Wiem to z dobrze poinformowanego źródła niebieskiego. Doświadczenie pokazuje, że Bóg potrafi pisać prosto po zakrzywionych liniach ziemskich. Odważ się w to uwierzyć.
3. W czasach kryzysu mniej czerpiesz z korzyści, lecz więcej z modlitwy. Otwórz się i przyjmij Jego miłości. To najlepsze antidotum na strach.
4. Wreszcie, nie zapomnij żyć i cieszyć się życiem w tym wszystkim. Cokolwiek się stanie, każda otrzymana sekunda jest wyjątkowym i cennym prezentem. Koronawirus nie może nic zrobić, aby to zmienić.
Jednoczę się z tobą w wiecznej modlitwie,
+ Ignacy

jesuits.eu

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
NIP 734-111-00-87
e-mail:
Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 04 Kwietnia

Cytat: „Ta jedna troska ze wszech miar jest chwalebna, Boga miłować, i na jego miłość coraz większą, tem miłowaniem sobie zarabiać.”
Komentarz: Miłość jest człowieka szczęściem; nie owa jednak z ślepego popędu powstała, która dobro fałszywe za prawdziwe bierze, bo ta jest zwodzicielką, obiecuje rozkosz a darzy goryczą: ale owa rozumna, która za przedmiot swych starań obiera dobro prawdziwe, wieczne, niezmienne. Mała odrobinka Bożej miłości słodszą jest, niż wszystko, co świat za godne miłowania przedstawia. Kto światowej miłości kosztuje, ten ją sobie lekko waży; kto się z Bożą zapozna, ten słów nie ma na jej dostateczne ocenienie: im dłużej w niej trwa, tem usilniej jej pragnie. Miłować, to znaczy cieszyć się ze szczęścia tego, którego miłujemy, tak samo, jakby z naszego własnego. O jakże jestem szczęśliwy, jeśli miłuję Boga! w tych wszystkich bowiem dobrach, które Bóstwu są właściwe, udział biorę! O bodajbym nic nie myślał i nic nie czynił, tylko Ciebie mój Panie miłował! Miłować Boga, to znaczy pokój sobie zapewnić, pokój, nad który doskonalszego nie ma. Na świecie wszystko niepokoi, wszystko przemija; wtedy prawdziwie się uspokoisz, gdy się w miłości Bożej pogrążysz.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.