FESTYN parafialny - 25 maja godz. 13.00 - 21.00
 

Dziś Światowy Dzień Ubogich. Ofiarą za Chlebki Miłosierdzia można wesprzeć ubogich. Bóg zapłać za ofiary.

We wtorek Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego.

W najbliższą środę w naszym kościele odbędzie się koncert z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wykonawcami będą chór im, Jana Pawła II pod dyrekcją Stanisława Wolaka oraz zespół „Rock-Band” Tomasza Wolaka. Początek koncertu godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy.

W intencji zmarłych wypominki i różaniec jest w dni powszednie o godz. 17.25, a w niedzielę o godz. 17.55, a Msze św w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. Zapraszamy do uczestnictwa.

W przyszłą niedzielę uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, zakończenie roku liturgicznego.

Jak każdego roku p. Organista rozprowadza poświęcone opłatki w naszej parafii. Za ich piękną muzykę i śpiew prosimy o życzliwe przyjęcie.

W sklepiku przy kościele do nabycia prasa katolicka, książki religijne, Bethania, ciasto, prezenty na różne okazje.

W ubiegłą niedzielę młodzież ze wspólnoty Magis wyjeżdżającą na rekolekcje zimowe wsparliście ofiarując 3122 zł. Bóg zapłać.

---------------

W poniedziałek o godz. 9.00 spotyka się Klub Seniora, a o godz. 19.30 będzie Msza św. ze wspólnotą Magis+

We wtorek nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

W czwartek adorację Pana Jezusa od godz. 19.00 do 20.00 poprowadzi Ruch Obrony Życia

Do Domu Ojca w tym tygodniu odeszli: Krzysztof Witowski, Mieczysław Patyk, Tadeusz Kuźma. Dobry Jezu a nasz Panie…

życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Bethania

Strona o o. Józefia Andraszu

Odwiedza nas 146 gości oraz 0 użytkowników.

Poradnia Rodzinna

Bethania

12 KROKÓW KU PEŁNI ŻYCIA

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
NIP 734-111-00-87
e-mail:
Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Nowi ministranci 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

I Komunia 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 22 Maja

Cytat: „Bogacz względem bogactw tak się winien postawić, aby on bogactwa, nie jego bogactwa posiadały.”
Komentarz: Wielu męczy się bezpożytecznie, panowania nad bogactwami posiąść nie mogą, raczej ich bogactwa w swe posiadanie biorą, nad nimi bogactwa panują, tak, że rola podwładnych dostaje się tym, którzyby panami być winni. Kto miłuje, ten się w niewolę zaprzęga; im bardziej kto bogactwa miłuje, tem się na cięższą niewolę skazuje. Ci przeto, co mieli być panami, stają się niewolnikami. Główną rzeczą jest wolność; jeśli ją stracimy, nie wiele na tem zależy, jakiemi łańcuchami jesteśmy skrępowani: złotemi czy żelaznemi. Niewola bogactw jest nad inne gorszą; gdy je gromadzimy, łasce szkodzimy: uganianiem się za niemi, układamy sobie jakby stopnie, po których co raz niżej zstępujemy ze szkodą duszy, oby przynajmniej nie ze szkodą wieczną! Jedynym ratunkiem jest nieprzywiązywanie serca do tych bogactw, odrywanie się od nich, używanie ich na dobre cele, robienie sobie z nich przyjaciół; aby gdy ustaniemy, gdy nas do porachuku zawezwą, mieliśmy orędowników przed Bogiem 1. Myśl o tem, póki czas!


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.