FESTYN parafialny - 25 maja godz. 13.00 - 21.00
 
No i poświętowaliśmy nasze 100-lecie na Parafii. 24. Sądeckie Patriotyczne Śpiewanie zakończone. Ponad 100 z Was przybyło tego wieczoru, aby śpiewem radosnym zaznaczyć swoje przywiązanie do polskości i tradycji! Pod hasłem "100 przebojów na 100-lecie" - z 68 przygotowanych przez dwie godziny śpiewania zdążyliśmy wyśpiewać 57 szlagierów z ostatnich 100 lat! Wasze dzieło! No i hit wieczoru "Cała sala śpiewa z nami" mistrza Jerzego Połomskiego (nadal w doskonałej kondycji) - już Tomek mi pisze, że trzeba to koniecznie powtórzyć. Było bujanie w lewo i prawo? - było! Tak radośnie należy świętować Niepodległość.A teraz pędzimy wszyscy do piwnicy i do szaf - w poszukiwaniu starych "winyli" z polskimi przebojami! Niech posłuchają dzieci i wnuki, że utwory, które powstały 100, 80, 60, 40 lat temu nadal świetnie się śpiewa i wpadają w ucho. Dziękuję za przybycie i wspaniały udział we wspólnym świętowaniu. Ojcom Jezuitom za gościnę, Tomkowi za produkcję dźwięków z mega klawiszowca "z epoki", Jackowi za plakatów drukowanie. Ojciec Czesław i Stanisław także śpiewali - dzięki. Ojcu Stanisławowi dziękujemy również za okolicznościowe, mądre kazanie podczas Mszy św. w intencji Ojczyzny o 18.30 - także.
                                                     Leszek Zakrzewski

Bethania

Strona o o. Józefia Andraszu

Odwiedza nas 78 gości oraz 0 użytkowników.

Poradnia Rodzinna

Bethania

12 KROKÓW KU PEŁNI ŻYCIA

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
NIP 734-111-00-87
e-mail:
Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Nowi ministranci 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

I Komunia 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 22 Maja

Cytat: „Bogacz względem bogactw tak się winien postawić, aby on bogactwa, nie jego bogactwa posiadały.”
Komentarz: Wielu męczy się bezpożytecznie, panowania nad bogactwami posiąść nie mogą, raczej ich bogactwa w swe posiadanie biorą, nad nimi bogactwa panują, tak, że rola podwładnych dostaje się tym, którzyby panami być winni. Kto miłuje, ten się w niewolę zaprzęga; im bardziej kto bogactwa miłuje, tem się na cięższą niewolę skazuje. Ci przeto, co mieli być panami, stają się niewolnikami. Główną rzeczą jest wolność; jeśli ją stracimy, nie wiele na tem zależy, jakiemi łańcuchami jesteśmy skrępowani: złotemi czy żelaznemi. Niewola bogactw jest nad inne gorszą; gdy je gromadzimy, łasce szkodzimy: uganianiem się za niemi, układamy sobie jakby stopnie, po których co raz niżej zstępujemy ze szkodą duszy, oby przynajmniej nie ze szkodą wieczną! Jedynym ratunkiem jest nieprzywiązywanie serca do tych bogactw, odrywanie się od nich, używanie ich na dobre cele, robienie sobie z nich przyjaciół; aby gdy ustaniemy, gdy nas do porachuku zawezwą, mieliśmy orędowników przed Bogiem 1. Myśl o tem, póki czas!


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.