Jest już w sklepiku
najnowszy numer
BETHANII
No i poświętowaliśmy nasze 100-lecie na Parafii. 24. Sądeckie Patriotyczne Śpiewanie zakończone. Ponad 100 z Was przybyło tego wieczoru, aby śpiewem radosnym zaznaczyć swoje przywiązanie do polskości i tradycji! Pod hasłem "100 przebojów na 100-lecie" - z 68 przygotowanych przez dwie godziny śpiewania zdążyliśmy wyśpiewać 57 szlagierów z ostatnich 100 lat! Wasze dzieło! No i hit wieczoru "Cała sala śpiewa z nami" mistrza Jerzego Połomskiego (nadal w doskonałej kondycji) - już Tomek mi pisze, że trzeba to koniecznie powtórzyć. Było bujanie w lewo i prawo? - było! Tak radośnie należy świętować Niepodległość.A teraz pędzimy wszyscy do piwnicy i do szaf - w poszukiwaniu starych "winyli" z polskimi przebojami! Niech posłuchają dzieci i wnuki, że utwory, które powstały 100, 80, 60, 40 lat temu nadal świetnie się śpiewa i wpadają w ucho. Dziękuję za przybycie i wspaniały udział we wspólnym świętowaniu. Ojcom Jezuitom za gościnę, Tomkowi za produkcję dźwięków z mega klawiszowca "z epoki", Jackowi za plakatów drukowanie. Ojciec Czesław i Stanisław także śpiewali - dzięki. Ojcu Stanisławowi dziękujemy również za okolicznościowe, mądre kazanie podczas Mszy św. w intencji Ojczyzny o 18.30 - także.
                                                     Leszek Zakrzewski

Bethania

Bethania

Strona o o. Józefia Andraszu

Odwiedza nas 88 gości oraz 0 użytkowników.

Poradnia Rodzinna
12 KROKÓW KU PEŁNI ŻYCIA

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
NIP 734-111-00-87
e-mail:
Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 26 Stycznia

Cytat: „Unikać kłótni nietylko jest rzeczą szlachetną i chrześcijańskiego pokoju godną, ale i pożyteczną.”
Komentarz: Jeśli przez miłość cnoty ponosimy jaką stratę w rzeczach doczesnych, Bóg ją zwykł obficie nagradzać. Lepszy jest grosik w pokoju, niż skarby z kłótnią. Na co się przyda, jeśli powiększasz majętność, a zmniejszasz miłość? Trudna jest rzecz wszczynać kłótnię, a nie naruszać miłości. Nie mówię, abyś na niegodziwość drugich patrzył przez szpary; ale to tylko mówię, abyś przy jej usuwaniu lub karaniu nie miał nienawiści ku temu, który się jej dopuścił. Strzeż się, abyś gniewając się na czyny, nie gniewał się zarazem i na osobę. Strata miłości choćby nie wielka, gorszą jest od wszelkiej straty doczesnej; ta bowiem przemija, tamta pozostaje: raczej świata całego, niż miłości stratę wybrać by należało. Drobnostką jest to, o co się tak spieramy. Jeśli nam o zyski chodzi, to za wiecznemi gońmy. Po co się kłócimy o rzecz, która tej wartości, jaką jej przyznajemy, wcale nie ma?


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.