Od 1 lipca do 31 sierpnia obowiązuje porządek wakacyjny Mszy św. i kancelarii

No i poświętowaliśmy nasze 100-lecie na Parafii. 24. Sądeckie Patriotyczne Śpiewanie zakończone. Ponad 100 z Was przybyło tego wieczoru, aby śpiewem radosnym zaznaczyć swoje przywiązanie do polskości i tradycji! Pod hasłem "100 przebojów na 100-lecie" - z 68 przygotowanych przez dwie godziny śpiewania zdążyliśmy wyśpiewać 57 szlagierów z ostatnich 100 lat! Wasze dzieło! No i hit wieczoru "Cała sala śpiewa z nami" mistrza Jerzego Połomskiego (nadal w doskonałej kondycji) - już Tomek mi pisze, że trzeba to koniecznie powtórzyć. Było bujanie w lewo i prawo? - było! Tak radośnie należy świętować Niepodległość.A teraz pędzimy wszyscy do piwnicy i do szaf - w poszukiwaniu starych "winyli" z polskimi przebojami! Niech posłuchają dzieci i wnuki, że utwory, które powstały 100, 80, 60, 40 lat temu nadal świetnie się śpiewa i wpadają w ucho. Dziękuję za przybycie i wspaniały udział we wspólnym świętowaniu. Ojcom Jezuitom za gościnę, Tomkowi za produkcję dźwięków z mega klawiszowca "z epoki", Jackowi za plakatów drukowanie. Ojciec Czesław i Stanisław także śpiewali - dzięki. Ojcu Stanisławowi dziękujemy również za okolicznościowe, mądre kazanie podczas Mszy św. w intencji Ojczyzny o 18.30 - także.
                                                     Leszek Zakrzewski

Bethania

Strona o o. Józefia Andraszu

Odwiedza nas 76 gości oraz 0 użytkowników.

Poradnia Rodzinna

Bethania

12 KROKÓW KU PEŁNI ŻYCIA

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
NIP 734-111-00-87
e-mail:
Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Festyn 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 17 Lipca

Cytat: „Ani rozmowy, ani dowody, choćby najwyszukańsze, tyle nas nie nauczą, ile pokorna do Boga ucieczka.”
Komentarz: Nie łudźmy się nadzieją znalezienia prawdziwej wiedzy w szumnych ludzkiej mądrości słowach, albo w książkach. Źródła jej gdzieindziej szukać należy, tam mianowicie, gdzie jest skarb mądrości i umiejętności Bożej zakryty 1. Biblioteką Bonawentury był Ukrzyżowany; więcej się on ztamtąd modlitwą nauczył, niż inni z tysiąca ksiąg nauczyćby się mogli. Nic przez to nauce nie uwłaczamy, gdy tyle pobożności przyznajemy. Nauka, która swej siły nie czerpie w pobożności, nie na wiele się przyda: jak nie każde nasienie płodne, tak nie każda nauka pożyteczna: nazwę nauki nosi, ale korzyści nie przynosi, jak skarb ukryty, z którego nikt nie użytkuje — który jest, jakby nie był. Wielu uczonych małą ze swej nauki korzyść odnoszą, po tylu latach studyom poświęconych bezpłodny zawsze grunt orzą, a lubo dużo posieli, mało zbierają, i więcej kąkolu, niż zboża: bo bez błogosławieństwa Bożego praca nie plonuje 2.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.