No i poświętowaliśmy nasze 100-lecie na Parafii. 24. Sądeckie Patriotyczne Śpiewanie zakończone. Ponad 100 z Was przybyło tego wieczoru, aby śpiewem radosnym zaznaczyć swoje przywiązanie do polskości i tradycji! Pod hasłem "100 przebojów na 100-lecie" - z 68 przygotowanych przez dwie godziny śpiewania zdążyliśmy wyśpiewać 57 szlagierów z ostatnich 100 lat! Wasze dzieło! No i hit wieczoru "Cała sala śpiewa z nami" mistrza Jerzego Połomskiego (nadal w doskonałej kondycji) - już Tomek mi pisze, że trzeba to koniecznie powtórzyć. Było bujanie w lewo i prawo? - było! Tak radośnie należy świętować Niepodległość.A teraz pędzimy wszyscy do piwnicy i do szaf - w poszukiwaniu starych "winyli" z polskimi przebojami! Niech posłuchają dzieci i wnuki, że utwory, które powstały 100, 80, 60, 40 lat temu nadal świetnie się śpiewa i wpadają w ucho. Dziękuję za przybycie i wspaniały udział we wspólnym świętowaniu. Ojcom Jezuitom za gościnę, Tomkowi za produkcję dźwięków z mega klawiszowca "z epoki", Jackowi za plakatów drukowanie. Ojciec Czesław i Stanisław także śpiewali - dzięki. Ojcu Stanisławowi dziękujemy również za okolicznościowe, mądre kazanie podczas Mszy św. w intencji Ojczyzny o 18.30 - także.
                                                     Leszek Zakrzewski
Poradnia Rodzinna

Bethania

Bethania

Powołania jezuici.pl

Twitter Synod TarnowskiFacebook Synod TarnowskiYoutube Synod Tarnowski

 

Aktualnie OnLine

Odwiedza nas 87 gości oraz 0 użytkowników.

Strona o o. Józefia Andraszu

 

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 15 Grudnia

Cytat: „Słuchać łatwiej jest, niż mówić.”
Komentarz: Żadna ze sztuk nie wymaga tylu przepisów, ile sztuka dobrego mówienia; bo żadna tylu nie podlega błędom: język tyloma natura opatrzyła zaporami, na straży postawiła usta i zęby, aby rzadko się pokazywał i tem samem często nie błądził. Najbliżej języka umieściła natura mózg, siedlisko rozumu, do patrzenia dała dwa oczy, aby tylko to wymawiał, co się rozsądkiem zaleca i co się dobrze oczom przedstawiło. Ach! jakichże jedna mowa nierozważna nie poruszyła wojen? jakich nie wszczęła pożarów? — leci niecofnione słowo i na kształt wypuszczonego pocisku wielu rani. Od wielu niebezpieczeństw się uwolnisz, od wielu udręczeń, jeśli się milczyć nauczysz. Wielki zawsze u wszystkich dla milczenia był szacunek; ile milczenia, tyle każdemu wiary i powagi. Dziwna rzecz, że my tak jesteśmy skłonni do mówienia, pomimo, że to bardzo często z szacunku nas u innych wyzuwa.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.