Z okazji ŚWIATOWEGO DNIA CHOREGO przypadającego 11 lutego - we wspomnienie liturgiczne Matki Bożej z Lourdes, odprawiona została w naszym Kościele specjalna Msza święta w intencji ludzi chorych, połączona z Sakramentem Namaszczenia Chorych i nabożeństwem lourdzkim. Mszę św. sprawował i homilię wygłosił, proboszcz naszej parafii o. Bogdan Długosz.

Mówił o sensie stworzenia i istnienia człowieka, obecności Pana Boga w naszym życiu, i podążania za Nim aż do wieczności. Ze słowami otuchy i nadziei zwrócił się do chorych: "Warto tez wiedzieć, że to co jest słabością wraz z upływąjącymi latami , jest także powołaniem. Jezus powołuje nas do towarzyszenia Jemu w tym wszystkim co przeżył trudnego. Dobra Nowina mówi nam o tym, że możemy w ten sposób nieść współuczestnictwo w Jego drodze męki, męce i wierzymy też, w łasce. I to jest Dobra Nowina, która przychodzi. Że cierpienie, słabość, brak siły, troska, one nie są bez sensu. Bo Jezus ukazał, że cierpienie i trud przyjęte, mogą prowadzić jak w Jego przypadku doprowadziły do zbawienia nas wszystkich." Dalej Ojciec wyraził słowa otuchy: "Mając doświadczenie, że nie jesteśmy wieczni, że nasze życie zmierza, prowadzi, do spotkania z Panem Bogiem, i pewnie w dzisiejszym dniu i podczas kolejnych dni, jak poczujemy się tacy przygarnięci przez Pana Boga, możemy się poczuć jak te wspomniane osoby z ewangelii. Jezus przychodzi, i tego jesteśmy pewni, że przechodzi przez nasze życie i przy nas zatrzymuje się , żeby być z nami. Tą Łaskę nam obiecuje. Obiecuje nam, że będzie z nami, będzie się nad nami litował nie w sensie jałmużny, ale współodczuwania.Kiedy łączę się, kiedy myślę i wypowiadam przed Panem Jezusem swój problem, to łączę się z tym co się dokonało, co jest zbawieniem nas wszystkich. Jest to dowód, choć dowód niełatwy, ale Bóg mówi o tym, że może być łaska różna, czasem też łaska trudna.Chciejmy zrozumieć, bo doświadczenie zrozumienia jest też doświadczeniem siły i mocy do niesienia limitów i ograniczeń dnia codziennego.Chciejmy Pana Boga prosić, żeby zawsze był z nami ,bo jest to dla nas czas nie tylko wyjątkowy, ale tez obfity w Łaskę Bożą."
Po Mszy św.odbyło się nabożeństwo lurdzkie, z indywidualnym błogosławieństwem chorych Najświętszym Sakramentem..

Bethania

Strona o o. Józefia Andraszu

Odwiedza nas 152 gości oraz 0 użytkowników.

Poradnia Rodzinna

Bethania

12 KROKÓW KU PEŁNI ŻYCIA

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
NIP 734-111-00-87
e-mail:
Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Festyn 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Nowi ministranci 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

I Komunia 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 18 Września.

Cytat: „Jeśli chcesz postąpić w miłości, to mów o miłości. Bo jak wiatr wznieca płomień, tak pobożne rozmowy wzniecają miłość.”
Komentarz: O drogiej osobie nigdy ani dosyć myślić, ani dosyć mówić nie można, kto milczy, ten nie miłuje; o tym, którego miłujemy, ani materyi do mówienia nie zbraknie, ani chęci. Nie sztuka nas tej wymowy uczy, ale natura. Z obfitości serca usta mówią. Jak trudno ogień w zanadrzu ukryć, albo zapach cynamonu utrzymać, tak trudno miłość zataić. Jak tamten gorącem, ten wonią, tak serce ustami się zdradza. Miłość wszystkich wprawdzie sztuk mistrzem jest, najbardziej jednak wymowy; niemą być nie umie, bo wie dobrze, że jak ogień bez miecha łatwo w ognisku, tak uczucie w sercu bez wzajemnego odnawiania ziębnie. Mów młodzieńcze, ażebym cię poznał jaki w szklance płyn się znajduje, poznasz po zapachu. Z rozmowy, jaką prowadzisz, moża wnieść o twoim umyśle, o twem usposobieniu, o twych zdolnościach.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.