Od 1 lipca do 31 sierpnia obowiązuje porządek wakacyjny Mszy św. i kancelarii

1. W poniedziałek podczas Mszy św. o godz 18:00, nasz współbrat, o. Wiesław Faron, pochodzący z tej parafii i tu pracował jako wikariusz i duszpasterz dzieci, złoży uroczystą profesję zakonną na ręce o. Prowincjała Jakuba Kołacza. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
2. W środę POPIELEC - rozpoczynany okres Wielkiego Postu. Jest to czas wyjątkowy. Dlatego przez okres Wielkiego Postu będzie wystawiony koszyczek do którego będzie można wrzucać i brać prośby o modlitwę i post w jakiejś konkretnej intencji. Każdy kto zabierze intencję od kogoś innego zobowiązuje się do jednodniowego postu w dowolnej formie w ciągu tygodnia następującego po danej niedzieli. Poczujmy się w ten sposób też wspólnotą.

3. W środę Msze św. o godz. 6:00, 7:00, 8:00, 9:00, 10:00, 15:15, 16:30, 18:00 i 19:00. W czasie Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. Taca w tym dniu przeznaczona jest na cele charytatywne. W tym dniu obowiązuje post od mięsa i post ścisły, czyli trzy posiłki w ciągu dnia w tym jeden do syta. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św.
4. W każdy piątek Wielkiego Postu będzie o godz. 15 koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy do godz. 17.
5. Zapraszamy na wieczorne nabożeństwo wprowadzające w Wielki Post. W czwartek 7 marca po mszy świętej wieczornej o 18.00. Modlitwę poprowadzi wspólnota RTCK, zespół Gospel oraz o. Wojciech Kowalski.
6. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17:00, a dla dorosłych o godz. 17:30.
7. W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale o godz. 16:15 i 17:30. Kazania pasyjne w tym roku głosi o. Czesław Salamon SJ.
8. W przyszłą niedzielę ukaże się kolejny numer Bethani.
9. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych będzie w niedzielę, 10 marca, po Mszy św. O godz. 11 dla SP 7, po Mszy św. O godz. 15.30 dla SP 8 i 15.
10. Miejskie Przedszkole Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Nowym Sączu ogłasza nabór dzieci niepełnosprawnych do grup integracyjnych na przyszły rok szkolny.
11. Dyrektorzy Szkół Podstawowych nr 7, 15, 21 ogłaszają nabór do oddziału przedszkolnego i klas pierwszych na przyszły rok szkolny.
12. W poniedziałek spotkanie Klubu Seniora o godz. 9.00.
13. We wtorek nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
14. W czwartek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
15. Do Domu Ojca w tym tygodniu odeszli: Krystyna Tracz, Rudolf Marcin Borusiewicz, Otylda Wojciukiewicz. Dobry Jezu a nasz Panie…
Z błogosławieństwem – Ojcowie Jezuici

Z błogosławieństwem – Ojcowie Jezuici

Bethania

Strona o o. Józefia Andraszu

Odwiedza nas 155 gości oraz 0 użytkowników.

Poradnia Rodzinna

Bethania

12 KROKÓW KU PEŁNI ŻYCIA

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
NIP 734-111-00-87
e-mail:
Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Festyn 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Nowi ministranci 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

I Komunia 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 17 Lipca

Cytat: „Ani rozmowy, ani dowody, choćby najwyszukańsze, tyle nas nie nauczą, ile pokorna do Boga ucieczka.”
Komentarz: Nie łudźmy się nadzieją znalezienia prawdziwej wiedzy w szumnych ludzkiej mądrości słowach, albo w książkach. Źródła jej gdzieindziej szukać należy, tam mianowicie, gdzie jest skarb mądrości i umiejętności Bożej zakryty 1. Biblioteką Bonawentury był Ukrzyżowany; więcej się on ztamtąd modlitwą nauczył, niż inni z tysiąca ksiąg nauczyćby się mogli. Nic przez to nauce nie uwłaczamy, gdy tyle pobożności przyznajemy. Nauka, która swej siły nie czerpie w pobożności, nie na wiele się przyda: jak nie każde nasienie płodne, tak nie każda nauka pożyteczna: nazwę nauki nosi, ale korzyści nie przynosi, jak skarb ukryty, z którego nikt nie użytkuje — który jest, jakby nie był. Wielu uczonych małą ze swej nauki korzyść odnoszą, po tylu latach studyom poświęconych bezpłodny zawsze grunt orzą, a lubo dużo posieli, mało zbierają, i więcej kąkolu, niż zboża: bo bez błogosławieństwa Bożego praca nie plonuje 2.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.