Imieniny Józefa

Zadanie na dziś:

Podziękuj ważnemu mężczyźnie: Ojcu, Bratu, Mężowi...

Zdrapka Wielkopostna 2019

1. W 6. rocznicę wyboru Franciszka na Stolice Piotrową zapraszamy na Mszę św. w środę o godz. 18, podczas której modlić będziemy się w jego intencji.
2. Dziś wychodzi kolejny numer naszej Bethanii a w niej orędzie Ojca Świętego Franciszka na Wielki Post, plan rekolekcji dla dzieci i młodzieży szkolnej oraz rekolekcji parafialnych; o siódmym przykazaniu; początek przedstawiania szafarzy w naszej parafii. Można ją nabyć na placu kościelnym lub w sklepiku. Zachęcamy do czytania.

3. Witamy w naszej parafii nowicjuszy Andrzeja i Krzysztofa, którzy odbywają miesięczną praktykę. Życzymy im owocnego przeżycia tego czasu.
4. W każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 15 będzie koronka do Bożego Miłosierdzia
i adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy do godz. 17.
5. Przez okres Wielkiego Postu jest wystawiony koszyczek do którego można wrzucać i brać prośby o modlitwę i post w jakiejś konkretnej intencji. Każdy kto zabierze intencję od kogoś innego zobowiązuje się do jednodniowego postu w dowolnej formie w ciągu tygodnia następującego po danej niedzieli. Poczujmy się w ten sposób wspólnotą.
6. Na placu kościelnym można nabyć baranki Wielkanocne i świece Caritasu, a przy ołtarzu Matki Bożej wystawiona jest skarbona na jałmużnę wielkopostną.
7. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu są o godz. 16:15 i 17:30.
8. W poniedziałek spotkanie Klubu Seniora o godz. 9.00.
9. We wtorek nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
10. W środę nabożeństwo przez wstawiennictwo Św. o. Pio o godz. 17.30, a po Mszy św. wieczornej spotkanie biblijne.
11. W czwartek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30 a po Mszy św. wieczornej adorację, którą poprowadzi Domowy Kościół.
12. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17:00, a dla dorosłych o godz. 17:30.
13.We wtorek o godz. 18.30 42. spotkanie z serii BÓG-HONOR-OJCZYZNA.
14. Jest organizowany wyjazd wakacyjny do Jastrzębiej Góry i do Jastarni. Chętni mogą zgłaszać się do o. Stanisława Jurusia.
15. Do Domu Ojca w tym tygodniu odeszli: Łukasz Suliga, Leszek Zaręba, Adam Antkowicz, Łukasz Czechowski. Dobry Jezu a nasz Panie…

Z błogosławieństwem – Ojcowie Jezuici

Bethania

Strona o o. Józefia Andraszu

Odwiedza nas 148 gości oraz 0 użytkowników.

Poradnia Rodzinna

Bethania

12 KROKÓW KU PEŁNI ŻYCIA

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail:

Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 19 Marca

Cytat: „Więcej ceń każdego człowieka zbawienie, niż wszystkie całego świata skarby.”
Komentarz: Co w nas jest najdroższego, to prawie najmniej cenimy. Dusza, która niesłychanie drogo kosztuje, mało znaczącą być nie może, chyba dla tych, nad których nic lichszego nie ma. Zbawienie człowieka Chrystus nad niebo przełożył; ażeby je zapewnił, Bóstwo swoje niejako strawił, życie i krew oddał. Co najmędrszy z mistrzów tyle cenił, czemużmy o to tak mało dbamy? Fałszywej używamy wagi. O rzeczy nie wiele warte, jak bogactwa, nauka, mozolnie przez całe życie zabiegamy; wszelką zaś pracę około ludzkiego zbawienia za zbyt ciężką i nieznośną mamy. Na sąd Boga wspomnij. Wszelką świata potęgę Bóg tyle ceni, ile my włos lub orzech pusty: o zbawienie zaś człowieka bardzo mu idzie. Prócz siebie, nie ma nic nadeń pożądańszego, nic bardziej upragnionego.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.