Od 1 lipca do 31 sierpnia obowiązuje porządek wakacyjny Mszy św. i kancelarii

1. W 6. rocznicę wyboru Franciszka na Stolice Piotrową zapraszamy na Mszę św. w środę o godz. 18, podczas której modlić będziemy się w jego intencji.
2. Dziś wychodzi kolejny numer naszej Bethanii a w niej orędzie Ojca Świętego Franciszka na Wielki Post, plan rekolekcji dla dzieci i młodzieży szkolnej oraz rekolekcji parafialnych; o siódmym przykazaniu; początek przedstawiania szafarzy w naszej parafii. Można ją nabyć na placu kościelnym lub w sklepiku. Zachęcamy do czytania.

3. Witamy w naszej parafii nowicjuszy Andrzeja i Krzysztofa, którzy odbywają miesięczną praktykę. Życzymy im owocnego przeżycia tego czasu.
4. W każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 15 będzie koronka do Bożego Miłosierdzia
i adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy do godz. 17.
5. Przez okres Wielkiego Postu jest wystawiony koszyczek do którego można wrzucać i brać prośby o modlitwę i post w jakiejś konkretnej intencji. Każdy kto zabierze intencję od kogoś innego zobowiązuje się do jednodniowego postu w dowolnej formie w ciągu tygodnia następującego po danej niedzieli. Poczujmy się w ten sposób wspólnotą.
6. Na placu kościelnym można nabyć baranki Wielkanocne i świece Caritasu, a przy ołtarzu Matki Bożej wystawiona jest skarbona na jałmużnę wielkopostną.
7. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu są o godz. 16:15 i 17:30.
8. W poniedziałek spotkanie Klubu Seniora o godz. 9.00.
9. We wtorek nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
10. W środę nabożeństwo przez wstawiennictwo Św. o. Pio o godz. 17.30, a po Mszy św. wieczornej spotkanie biblijne.
11. W czwartek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30 a po Mszy św. wieczornej adorację, którą poprowadzi Domowy Kościół.
12. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17:00, a dla dorosłych o godz. 17:30.
13.We wtorek o godz. 18.30 42. spotkanie z serii BÓG-HONOR-OJCZYZNA.
14. Jest organizowany wyjazd wakacyjny do Jastrzębiej Góry i do Jastarni. Chętni mogą zgłaszać się do o. Stanisława Jurusia.
15. Do Domu Ojca w tym tygodniu odeszli: Łukasz Suliga, Leszek Zaręba, Adam Antkowicz, Łukasz Czechowski. Dobry Jezu a nasz Panie…

Z błogosławieństwem – Ojcowie Jezuici

Bethania

Strona o o. Józefia Andraszu

Odwiedza nas 119 gości oraz 0 użytkowników.

Poradnia Rodzinna

Bethania

12 KROKÓW KU PEŁNI ŻYCIA

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
NIP 734-111-00-87
e-mail:
Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Festyn 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Nowi ministranci 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

I Komunia 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 17 Lipca

Cytat: „Ani rozmowy, ani dowody, choćby najwyszukańsze, tyle nas nie nauczą, ile pokorna do Boga ucieczka.”
Komentarz: Nie łudźmy się nadzieją znalezienia prawdziwej wiedzy w szumnych ludzkiej mądrości słowach, albo w książkach. Źródła jej gdzieindziej szukać należy, tam mianowicie, gdzie jest skarb mądrości i umiejętności Bożej zakryty 1. Biblioteką Bonawentury był Ukrzyżowany; więcej się on ztamtąd modlitwą nauczył, niż inni z tysiąca ksiąg nauczyćby się mogli. Nic przez to nauce nie uwłaczamy, gdy tyle pobożności przyznajemy. Nauka, która swej siły nie czerpie w pobożności, nie na wiele się przyda: jak nie każde nasienie płodne, tak nie każda nauka pożyteczna: nazwę nauki nosi, ale korzyści nie przynosi, jak skarb ukryty, z którego nikt nie użytkuje — który jest, jakby nie był. Wielu uczonych małą ze swej nauki korzyść odnoszą, po tylu latach studyom poświęconych bezpłodny zawsze grunt orzą, a lubo dużo posieli, mało zbierają, i więcej kąkolu, niż zboża: bo bez błogosławieństwa Bożego praca nie plonuje 2.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.