FESTYN parafialny - 25 maja godz. 13.00 - 21.00
 

1. W 6. rocznicę wyboru Franciszka na Stolice Piotrową zapraszamy na Mszę św. w środę o godz. 18, podczas której modlić będziemy się w jego intencji.
2. Dziś wychodzi kolejny numer naszej Bethanii a w niej orędzie Ojca Świętego Franciszka na Wielki Post, plan rekolekcji dla dzieci i młodzieży szkolnej oraz rekolekcji parafialnych; o siódmym przykazaniu; początek przedstawiania szafarzy w naszej parafii. Można ją nabyć na placu kościelnym lub w sklepiku. Zachęcamy do czytania.

3. Witamy w naszej parafii nowicjuszy Andrzeja i Krzysztofa, którzy odbywają miesięczną praktykę. Życzymy im owocnego przeżycia tego czasu.
4. W każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 15 będzie koronka do Bożego Miłosierdzia
i adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy do godz. 17.
5. Przez okres Wielkiego Postu jest wystawiony koszyczek do którego można wrzucać i brać prośby o modlitwę i post w jakiejś konkretnej intencji. Każdy kto zabierze intencję od kogoś innego zobowiązuje się do jednodniowego postu w dowolnej formie w ciągu tygodnia następującego po danej niedzieli. Poczujmy się w ten sposób wspólnotą.
6. Na placu kościelnym można nabyć baranki Wielkanocne i świece Caritasu, a przy ołtarzu Matki Bożej wystawiona jest skarbona na jałmużnę wielkopostną.
7. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu są o godz. 16:15 i 17:30.
8. W poniedziałek spotkanie Klubu Seniora o godz. 9.00.
9. We wtorek nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
10. W środę nabożeństwo przez wstawiennictwo Św. o. Pio o godz. 17.30, a po Mszy św. wieczornej spotkanie biblijne.
11. W czwartek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30 a po Mszy św. wieczornej adorację, którą poprowadzi Domowy Kościół.
12. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17:00, a dla dorosłych o godz. 17:30.
13.We wtorek o godz. 18.30 42. spotkanie z serii BÓG-HONOR-OJCZYZNA.
14. Jest organizowany wyjazd wakacyjny do Jastrzębiej Góry i do Jastarni. Chętni mogą zgłaszać się do o. Stanisława Jurusia.
15. Do Domu Ojca w tym tygodniu odeszli: Łukasz Suliga, Leszek Zaręba, Adam Antkowicz, Łukasz Czechowski. Dobry Jezu a nasz Panie…

Z błogosławieństwem – Ojcowie Jezuici

Bethania

Strona o o. Józefia Andraszu

Odwiedza nas 132 gości oraz 0 użytkowników.

Poradnia Rodzinna

Bethania

12 KROKÓW KU PEŁNI ŻYCIA

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
NIP 734-111-00-87
e-mail:
Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Nowi ministranci 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

I Komunia 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 22 Maja

Cytat: „Bogacz względem bogactw tak się winien postawić, aby on bogactwa, nie jego bogactwa posiadały.”
Komentarz: Wielu męczy się bezpożytecznie, panowania nad bogactwami posiąść nie mogą, raczej ich bogactwa w swe posiadanie biorą, nad nimi bogactwa panują, tak, że rola podwładnych dostaje się tym, którzyby panami być winni. Kto miłuje, ten się w niewolę zaprzęga; im bardziej kto bogactwa miłuje, tem się na cięższą niewolę skazuje. Ci przeto, co mieli być panami, stają się niewolnikami. Główną rzeczą jest wolność; jeśli ją stracimy, nie wiele na tem zależy, jakiemi łańcuchami jesteśmy skrępowani: złotemi czy żelaznemi. Niewola bogactw jest nad inne gorszą; gdy je gromadzimy, łasce szkodzimy: uganianiem się za niemi, układamy sobie jakby stopnie, po których co raz niżej zstępujemy ze szkodą duszy, oby przynajmniej nie ze szkodą wieczną! Jedynym ratunkiem jest nieprzywiązywanie serca do tych bogactw, odrywanie się od nich, używanie ich na dobre cele, robienie sobie z nich przyjaciół; aby gdy ustaniemy, gdy nas do porachuku zawezwą, mieliśmy orędowników przed Bogiem 1. Myśl o tem, póki czas!


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.