1. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny. Bóg zapłać za ofiary.
2. Dziś obchodzą swoje imieniny o. Zbigniew Skrzymowski i o. Zbigniew Szulczyk. W ich intencji będziemy modlić się podczas Mszy św. o godz. 18.30. Polecamy ich waszym modlitwom.
3. Jutro rozpoczynają się rekolekcje dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 i będą trwać do środy.

4. We wtorek będzie uroczystość Św. Józefa. Spotkanie kolejarzy o godz. 15.15.
5. Katecheza Dobrego Pasterza dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat będzie w sobotę
o godz. 10 na salkach DA Strych.
6. 25 marca, w dzień Zwiastowania Pańskiego można będzie podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Od jutra będą na ołtarzu Matki Bożej deklaracje. Zachęcamy do włączenia się w tą szczególną modlitwę połączoną z ofiarą.
7. Przypominamy o koszyczku wielkopostnym z intencjami do którego można wrzucać i brać prośby o modlitwę i post w podanej intencji. Poczujmy się w ten sposób wspólnotą.
8. Na placu kościelnym można nabyć baranki Wielkanocne i świece Caritasu, a przy ołtarzu Matki Bożej wystawiona jest skarbona na jałmużnę wielkopostną.
9. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu są o godz. 16:15 i 17:30.
10. W poniedziałek spotkanie Klubu Seniora o godz. 9.00, a o godz. 19.30 Msza św. ze wspólnotą Magis+.
11. We wtorek nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
12. W czwartek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30 a po Mszy św. wieczornej adorację poprowadzi Grupa o. Pio.
13. W piątek o godz. 15 będzie koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy do godz. 17. O godz. 17:00 Droga Krzyżowa dla dzieci, a o godz. 17:30 dla o dorosłych.
14. Na IV pielgrzymkę do Św. Józefa w Luszowicach zaprasza Stowarzyszenie Ojcowie w Obronie Dzieci i Integralności Rodziny. Szczegóły w gablocie.
15. Klub Honorowych Dawców Krwi w Komendzie Miejskiej Policji zaprasza do oddawania krwi 20 marca przy ul. Grottgera 50 w godz. od godz. 8:30 do 13:00.
16. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 15 i IV Liceum Ogólnokształcąco-Sportowego ogłaszają nabór przyszły rok szkolny.
17. Do Domu Ojca w tym tygodniu odeszli: Leszek Zaręba, Adam Antkowicz, Łukasz Czechowski, Roman Morawski, Ewa Barbara Bryjewska, Stefan Kucia, Piotr Migacz. Dobry Jezu a nasz Panie…

Z błogosławieństwem – Ojcowie Jezuici

Bethania

Strona o o. Józefia Andraszu

Odwiedza nas 144 gości oraz 0 użytkowników.

Poradnia Rodzinna

Bethania

12 KROKÓW KU PEŁNI ŻYCIA

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail:

Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 26 Kwietnia

Cytat: „Nie mniejszą jest osobliwością spotkać się z zakonnikiem smutnym, który prócz Boga nic innego nie szuka; jak spotkać się z zakonnikiem wesołym, który wszystkiego szuka, z wyjątkiem Boga.”
Komentarz: Tam radość zupełna, gdzie dobro najwyższe; w niem jednem płomień bez dymu: inne róże mają kolce, a radości nie są wolne od smutków. Samej tylko cnoty nieodłączną towarzyszką jest ciągła radość duszy. Zabawy, muzyka, rozmaite widowiska, nie są to trwałe podstawy radości; jeśli zapobiegają smutkowi, to tylko na czas pewien, bardzo krótki. Zawieszają raczej, niż znoszą smutek; przypomina się on za lada powodem i przypominać nie przestanie dopóty, dopóki się człowiek nie wyleczy całkowitem przylgnięciem do dobra niezmiennego. Ci się niechaj smucą, którzy nadziei nieba nie mają, którzy się na pastwę namiętności oddali; my, którym niebo warunkowo przyrzeczone zostało, prawdziwej radości źródło posiadamy; nikt nam jej nie odejmie, dopóki w sercu Boga mieć będziemy. Nie podda się smutkowi sprawiedliwy, cokolwiek mu się wydarzy, bo wie, że Bóg tym, którzy go miłują, wszystko na dobre obraca. Tak ciemności służą światłu, a cień lepiej uwydatnia kolor.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.