1. Jurto uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 6, 7, 8, 9, 15.15, 16.30, 18 i 19. Podczas Mszy św. o godz. 18 można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Na ołtarzu Matki Bożej są deklaracje. Zachęcamy.
2. Jutro rozpoczynają się rekolekcje dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 8, 15 i SPLOT. Będą trwać do środy. Podczas rekolekcji będzie spowiedź także dla przystępujących w tym roku do sakramentu Bierzmowania.

3. Przypominamy o koszyczku wielkopostnym z intencjami do którego można wrzucać i brać prośby o modlitwę i post w podanej intencji. Poczujmy się w ten sposób wspólnotą.
4. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu są o godz. 16:15 i 17:30.
5. W poniedziałek spotkanie Klubu Seniora o godz. 9.00.
6. We wtorek nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
7. W środę po Mszy św. wieczornej Spotkanie Biblijne
8. W czwartek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30 a po Mszy św. wieczornej adorację poprowadzi Ruch Obrony Życia.
9. W piątek o godz. 15 będzie koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy do godz. 17. O godz. 17:00 Droga Krzyżowa dla dzieci, a o godz. 17:30 dla dorosłych.
10. Próby ze świadkami przed Bierzmowaniem będą w kościele w piątek godz. 15.45 dla klas 8, o godz. 18.35 dla klas III Gimnazjum. W sobotę o godz. 10 dla klas 8, o godz. 11 dla klas III Gimnazjum.
11Na placu kościelnym można nabyć baranki Wielkanocne i świece Caritasu, także przy ołtarzu Matki Bożej wystawiona jest skarbona na jałmużnę wielkopostną. Zachęcamy, by baranki i świece paschalne z logo Caritas były ozdobą świątecznych stołów, ale nade wszystko niech będą symbolem pomocy chorym dzieciom i osobom starszym.
12. Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na Drogę Krzyżową na Chruślicach 31 marca o godz. 16.30.
13. Do Domu Ojca w tym tygodniu odszedł: Stanisław Ostrowski. Dobry Jezu a nasz Panie…

 

Z błogosławieństwem – Ojcowie Jezuici

Bethania

Strona o o. Józefia Andraszu

Odwiedza nas 129 gości oraz 0 użytkowników.

Poradnia Rodzinna

Bethania

12 KROKÓW KU PEŁNI ŻYCIA

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
NIP 734-111-00-87
e-mail:
Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Festyn 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Nowi ministranci 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

I Komunia 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 18 Września.

Cytat: „Jeśli chcesz postąpić w miłości, to mów o miłości. Bo jak wiatr wznieca płomień, tak pobożne rozmowy wzniecają miłość.”
Komentarz: O drogiej osobie nigdy ani dosyć myślić, ani dosyć mówić nie można, kto milczy, ten nie miłuje; o tym, którego miłujemy, ani materyi do mówienia nie zbraknie, ani chęci. Nie sztuka nas tej wymowy uczy, ale natura. Z obfitości serca usta mówią. Jak trudno ogień w zanadrzu ukryć, albo zapach cynamonu utrzymać, tak trudno miłość zataić. Jak tamten gorącem, ten wonią, tak serce ustami się zdradza. Miłość wszystkich wprawdzie sztuk mistrzem jest, najbardziej jednak wymowy; niemą być nie umie, bo wie dobrze, że jak ogień bez miecha łatwo w ognisku, tak uczucie w sercu bez wzajemnego odnawiania ziębnie. Mów młodzieńcze, ażebym cię poznał jaki w szklance płyn się znajduje, poznasz po zapachu. Z rozmowy, jaką prowadzisz, moża wnieść o twoim umyśle, o twem usposobieniu, o twych zdolnościach.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.