Od 1 lipca do 31 sierpnia obowiązuje porządek wakacyjny Mszy św. i kancelarii

1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje parafialne. W niedzielę nauki są głoszone na wszystkich Mszach św. a w poniedziałek, wtorek i środę podczas Mszy św. o godz. 6.00, 8.00 oraz 16.30 i 18.00.
2. W dniach rekolekcji o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej adoracja.

3. Na placu kościelnym można jeszcze zakupić baranki wielkanocne. W Kościele przed ołtarzem Matki Bożej wystawiona jest skarbona na JAŁMUŻNĘ WIELKOPOSTNĄ CARITAS. Zebrane ofiary są znaczącym wsparciem leczenia osób chorych i starszych z naszej parafii.
4. W poniedziałek 8 kwietnia od godz 14.00 do 17.00 w bibliotece parafialnej wydawane będą świąteczne bony zakupowe dla osób objętych pomocą CARITAS.
5. W dniach 08 - 17.04.2019 będzie przeprowadzona w sklepach, świąteczna zbiórka żywności . Dyżury przy koszach oznaczonych logo CARITAS, będą pełnić wolontariusze z "elektryka", "ekonoma", ministranci i Magis. Zebrana żywność będzie wydawana podopiecznym parafialnego Caritas, aż do Świąt Bożego Narodzenia.
6. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu są o godz. 16:15 i 17:30.
7. W poniedziałek Droga Krzyżowa Klubu Seniora o godz. 9.00.
8. We wtorek nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30 i 43. spotkanie "Bóg-Honor-Ojczyzna" o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.
9. W czwartek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30 a po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo Pokutne przygotowujące do Świąt wielkanocnej.
10. W piątek o godz. 15 koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy do godz. 17. O godz. 17:00 Droga Krzyżowa dla dzieci. O godz. 17:30 nie będzie Drogi Krzyżowej.
11. Zapraszamy na parafialną Drogę Krzyżową ulicami Starej Kolonii, która odbędzie się w piątek po Mszy św. wieczornej
12. W przyszłą niedzielę spotkanie Straży Kościelnej o godz. 10:30 w sali katechetycznej.
13. Przyszła niedziela jest Niedzielą Palmową. Święcenie palm na wszystkich Mszach św. Po południu o godz. 15:00 zapraszamy na Drogę Krzyżową na Chruślicach prowadzoną przez wspólnoty z naszej parafii.
14. Młodzież ze wspólnoty Magis będzie przed Mszami rozprowadzała palmy a zebrane ofiary są przeznaczone na rekolekcje wakacyjne.
15. Zachęcamy do kontynuowania praktyki „koszyczka wielkopostnego”.
16. W piątek o godz. 17 Msza św. z Apostolstwem Modlitwy.
17. W sobotę Msza św. w intencji Członków Radia Maryja
18. Spotkanie ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 9.00.
19. Do Domu Ojca w tym tygodniu odeszła: Grażyna Listowska. Dobry Jezu a nasz Panie…

Z błogosławieństwem – Ojcowie Jezuici

Bethania

Strona o o. Józefia Andraszu

Odwiedza nas 57 gości oraz 0 użytkowników.

Poradnia Rodzinna

Bethania

12 KROKÓW KU PEŁNI ŻYCIA

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
NIP 734-111-00-87
e-mail:
Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Festyn 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Nowi ministranci 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

I Komunia 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 22 Lipca

Cytat: „Im kto jest skorszym do wnikania w wady cudze, tem zwykle bywa opieszalszym w poznawaniu swoich.”
Komentarz: Na co się przyda znać wszystkich, jeśli siebie nie znasz? Chcesz, żeby wszyscy byli bez skazy, a na swoje nie zważasz. W oku bliźniego źdźbło widzisz, a we własnem i belki nie dostrzegasz 1. Są jak chrabąszcze ci wszyscy, którzy bez ustanku innych upadki śledzą, i cały czas swego życia na szarpaniu cudzych obyczajów trawią. Nikt do tyla występnym nie jest, aby w sobie czegoś nie miał, coby nie zasługiwało na pochwałę; czemu bardziej na jego wady niż na cnoty patrzysz? Oto dlatego, że oko twoje złe jest 2. Kto jest dobrym, ten dobrze o innych trzyma; i nikt tak do znęcania się nad błędami drugich nie jest gotów, jak ten, który ich sam ma najwięcej; z siebie wnioskuje o drugich.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.