Od 1 lipca do 31 sierpnia obowiązuje porządek wakacyjny Mszy św. i kancelarii

1. W dniu dzisiejszym w naszej parafii przeżywamy I-wszą Komunię Świętą, tym samym od poniedziałku rozpoczynamy Biały Tydzień na który zapraszamy dzieci i ich rodziców.
2. Wszelkie dary serca na festyn, który będzie w sobotę, 25 maja, prosimy pozostawiać w kancelarii parafialnej. Bardzo prosimy o upieczenie ciast każdą ze wspólnot parafialnych oraz inne osoby nie związane ze wspólnotami.

3. Spotkanie Klubu Seniora w poniedziałek o godz. 9.00
4. Msza św. z modlitwą uwielbienia odbędzie się w Poniedziałek o godz. 19.30. Serdecznie zaprasza wspólnota Magis Plus.
5. We wtorek Nabożeństwo Majowe będzie połączone z Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
6. Spotkanie z Biblia we środę po mszy św. wieczornej w sali św. Ignacego.
7. W czwartek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30 a po Mszy św. wieczornej adorację poprowadzi Domowy Kościół.
8. W naszej parafii i wspólnocie zakonnej będziemy gościł Generała naszego zakonu Arturo Sosa który w tych dnia odwiedza polskie prowincje. Msza św. oraz spotkanie dla młodzieży odbędzie się w piątek 10 maja o godz. 19.30. Zapraszamy na Msze i spotkanie nie tylko młodzież.
9. Katecheza Dobrego Pasterza w sobotę o godz. 10.00.
10. Bardzo dziejemy ofiary złożone na caritas. W zeszła niedzielę zebraliśmy 2.011zł
11. Dzieci z chórków przy rozprowadzaniu wody podczas święcenia pokarmów zebrały 5497 zł na wakacje w Starej Wsi. Bardzo dziękujemy za wsparcie tego dzieła.
12. Nabożeństwa Majowe odbywają się w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 18.00.
13. w następna niedzielę Siostry Niepokalanki z Biegłego klasztoru będą zbierały ofiary na rzecz szkoły którą prowadzą.
14. Również w następną niedzielę o godz .12.30 zapraszamy na uroczyste przyjęcie kandydatów do grona ministrantów.
15. W sklepiku do nabycia pamiątki na okoliczność bierzmowania i I komunii, książki religijne, prasa katolicka, ciasto, lody. Zapraszamy.

Bethania

Strona o o. Józefia Andraszu

Odwiedza nas 114 gości oraz 0 użytkowników.

Poradnia Rodzinna

Bethania

12 KROKÓW KU PEŁNI ŻYCIA

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
NIP 734-111-00-87
e-mail:
Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Festyn 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Nowi ministranci 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

I Komunia 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 17 Lipca

Cytat: „Ani rozmowy, ani dowody, choćby najwyszukańsze, tyle nas nie nauczą, ile pokorna do Boga ucieczka.”
Komentarz: Nie łudźmy się nadzieją znalezienia prawdziwej wiedzy w szumnych ludzkiej mądrości słowach, albo w książkach. Źródła jej gdzieindziej szukać należy, tam mianowicie, gdzie jest skarb mądrości i umiejętności Bożej zakryty 1. Biblioteką Bonawentury był Ukrzyżowany; więcej się on ztamtąd modlitwą nauczył, niż inni z tysiąca ksiąg nauczyćby się mogli. Nic przez to nauce nie uwłaczamy, gdy tyle pobożności przyznajemy. Nauka, która swej siły nie czerpie w pobożności, nie na wiele się przyda: jak nie każde nasienie płodne, tak nie każda nauka pożyteczna: nazwę nauki nosi, ale korzyści nie przynosi, jak skarb ukryty, z którego nikt nie użytkuje — który jest, jakby nie był. Wielu uczonych małą ze swej nauki korzyść odnoszą, po tylu latach studyom poświęconych bezpłodny zawsze grunt orzą, a lubo dużo posieli, mało zbierają, i więcej kąkolu, niż zboża: bo bez błogosławieństwa Bożego praca nie plonuje 2.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.