FESTYN parafialny - 25 maja godz. 13.00 - 21.00
 

1. W dniu dzisiejszym w naszej parafii przeżywamy I-wszą Komunię Świętą, tym samym od poniedziałku rozpoczynamy Biały Tydzień na który zapraszamy dzieci i ich rodziców.
2. Wszelkie dary serca na festyn, który będzie w sobotę, 25 maja, prosimy pozostawiać w kancelarii parafialnej. Bardzo prosimy o upieczenie ciast każdą ze wspólnot parafialnych oraz inne osoby nie związane ze wspólnotami.

3. Spotkanie Klubu Seniora w poniedziałek o godz. 9.00
4. Msza św. z modlitwą uwielbienia odbędzie się w Poniedziałek o godz. 19.30. Serdecznie zaprasza wspólnota Magis Plus.
5. We wtorek Nabożeństwo Majowe będzie połączone z Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
6. Spotkanie z Biblia we środę po mszy św. wieczornej w sali św. Ignacego.
7. W czwartek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30 a po Mszy św. wieczornej adorację poprowadzi Domowy Kościół.
8. W naszej parafii i wspólnocie zakonnej będziemy gościł Generała naszego zakonu Arturo Sosa który w tych dnia odwiedza polskie prowincje. Msza św. oraz spotkanie dla młodzieży odbędzie się w piątek 10 maja o godz. 19.30. Zapraszamy na Msze i spotkanie nie tylko młodzież.
9. Katecheza Dobrego Pasterza w sobotę o godz. 10.00.
10. Bardzo dziejemy ofiary złożone na caritas. W zeszła niedzielę zebraliśmy 2.011zł
11. Dzieci z chórków przy rozprowadzaniu wody podczas święcenia pokarmów zebrały 5497 zł na wakacje w Starej Wsi. Bardzo dziękujemy za wsparcie tego dzieła.
12. Nabożeństwa Majowe odbywają się w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 18.00.
13. w następna niedzielę Siostry Niepokalanki z Biegłego klasztoru będą zbierały ofiary na rzecz szkoły którą prowadzą.
14. Również w następną niedzielę o godz .12.30 zapraszamy na uroczyste przyjęcie kandydatów do grona ministrantów.
15. W sklepiku do nabycia pamiątki na okoliczność bierzmowania i I komunii, książki religijne, prasa katolicka, ciasto, lody. Zapraszamy.

Bethania

Strona o o. Józefia Andraszu

Odwiedza nas 125 gości oraz 0 użytkowników.

Poradnia Rodzinna

Bethania

12 KROKÓW KU PEŁNI ŻYCIA

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
NIP 734-111-00-87
e-mail:
Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Nowi ministranci 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

I Komunia 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 22 Maja

Cytat: „Bogacz względem bogactw tak się winien postawić, aby on bogactwa, nie jego bogactwa posiadały.”
Komentarz: Wielu męczy się bezpożytecznie, panowania nad bogactwami posiąść nie mogą, raczej ich bogactwa w swe posiadanie biorą, nad nimi bogactwa panują, tak, że rola podwładnych dostaje się tym, którzyby panami być winni. Kto miłuje, ten się w niewolę zaprzęga; im bardziej kto bogactwa miłuje, tem się na cięższą niewolę skazuje. Ci przeto, co mieli być panami, stają się niewolnikami. Główną rzeczą jest wolność; jeśli ją stracimy, nie wiele na tem zależy, jakiemi łańcuchami jesteśmy skrępowani: złotemi czy żelaznemi. Niewola bogactw jest nad inne gorszą; gdy je gromadzimy, łasce szkodzimy: uganianiem się za niemi, układamy sobie jakby stopnie, po których co raz niżej zstępujemy ze szkodą duszy, oby przynajmniej nie ze szkodą wieczną! Jedynym ratunkiem jest nieprzywiązywanie serca do tych bogactw, odrywanie się od nich, używanie ich na dobre cele, robienie sobie z nich przyjaciół; aby gdy ustaniemy, gdy nas do porachuku zawezwą, mieliśmy orędowników przed Bogiem 1. Myśl o tem, póki czas!


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.