FESTYN parafialny - 25 maja godz. 13.00 - 21.00
 

" Pomóż nam kochać tak, jak Ty kochasz, Panie. Naucz nas, abyśmy zostawiali to, co przemijające, abyśmy podnosili na duchu tych, którzy są wokół nas i bezinteresownie dawali potrzebującym."

Papież Franciszek


Parafialny Zespół CARITAS dziękuje wszystkim DARCZYŃCOM za bezinteresowną chęć czynienia dobra, za życzliwość, pomoc i wsparcie wielkopostnych akcji charytatywnych.

Okres Wielkiego Postu i Świąt Wielkanocnych to wyjątkowy czas, w którym coraz częściej myślimy nie tylko o najbliższych, kiedy jesteśmy bardziej hojni niż zwykle, kiedy chcemy, aby wszyscy, którym w życiu jest ciężko, chociaż w tym czasie poczuli się lepiej. Może przy okazji pomagania innym odkryjemy to, co tak naprawdę jest w życiu ważne i na czym warto się skupić. Wystarcza tylko dobra wola i odrobinę chęci. Każdy ma coś, co może dać innym. Nawet drobne rzeczy mają ogromne znaczenie. A okazji do niesienia pomocy w okresie świątecznym nie brakuje. Można znaleźć swój sposób pomagania, lub skorzystać z istniejących, prowadzonych przez parafialny Caritas. Pomocą Caritasu objęte są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Są to głównie osoby starsze i samotne, rodziny dotknięte chorobą lub niepełnosprawnością, samotni rodzice, oraz ci, których spotkało nieszczęście. Dzięki datkom złożonym do skarbony wielkopostnej oraz wsparciu finansowym o.Proboszcza, 110 rodzin, chorych i samotnych - podopiecznych Caritas, otrzymało bony na zakup świątecznej żywności. Dochód ze sprzedaży 800 baranków i 500 paschalików, zasilił fundusz Caritas, diecezjalny i parafialny. Caritas korzysta z bezcennych darów żywnościowych złożonych do koszy "zbiórkowch" w sklepach. Dary posłużą jako wsparcie najuboższych, będących pod opieką parafialnego Caritas, w kolejnych miesiącach roku.Dziękujemy za życzliwość i ofiarność:

PREZESOM BANKU SPÓŁDZIELCZEGO za pomoc finansową
ZARZĄDOWI SPÓŁKI "HUZAR" za miód
FIRMIE "PROSPONA" za dżemy i przetwory owocowe
PANU ZBIGNIEWOWI za pomoc finansową.

Kierownictwu sklepów dziękujemy za cenną pomoc, serdeczność i współpracę.
Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom darów żywnościowych do koszy w sklepach:
HALA GORZKOWSKA -ul. Magazynowa 1
ABC - PYZIKOWIE ul. Strzelców Podhalańskich 16
BIEDRONKA - ul. Zielona 55
DELIKATESY CENTRUM - ul. Zygmuntowska 1
PSS "SPOŁEM" - LACH - ul. Grodzka
PSS "SPOŁEM" - ul. Kolejowa 30
PSS"SPOŁEM" - ul. Królowej Jadwigi 31
ŻABKA - ul. Limanowskiego 1

Każda forma pomocy ze strony szkół z terenu parafii, jest dla nas dużym wsparciem.
Dziękujemy Dyrekcjom, Katechetom i Młodzieży ze:
SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 15 za przekazanie Caritasowi zebranych podczas szkolnej zbiórki, darów żywnościowych.
Za dyżury w sklepach ZESPOŁOWI SZKÓŁ ELEKTRYCZNO-MECHANICZNYCH i ZESPOŁOWI SZKÓŁ EKONOMICZNYCH.
Dziękujemy ministrantom, lektorom, młodzieży z Magisu za dyżury w sklepach. Panu Marianowi Rumin za organizację oraz przewożenie ze sklepów żywności.
Proszę przyjąć najszczersze podziękowania od Ojca Proboszcza i Zespołu Caritas.
Niech Boża Miłość napełnia serca WSZYSTKICH, radością i pokojem! Pamiętajmy, że każdy gest, nawet najdrobniejszy... zmienia świat... czyjś świat. Wszystkich Darczyńców i Wolontariuszy zapewniamy o szczerej pamięci w modlitwie. Niech Bóg wynagrodzi Wam wszelkie wyświadczone dobro!


Na zdjęciach uczniowie z Zespołu Szkół Elektryczno - Mechanicznych podczas dyżuru w BIEDRONCE przy ul. Zielonej, oraz

przedstawiciel ministrantów podczas dyżuru w ŻABCE przy ul.Limanowskiego.

Bethania

Strona o o. Józefia Andraszu

Odwiedza nas 99 gości oraz 0 użytkowników.

Poradnia Rodzinna

Bethania

12 KROKÓW KU PEŁNI ŻYCIA

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
NIP 734-111-00-87
e-mail:
Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Nowi ministranci 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

I Komunia 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 22 Maja

Cytat: „Bogacz względem bogactw tak się winien postawić, aby on bogactwa, nie jego bogactwa posiadały.”
Komentarz: Wielu męczy się bezpożytecznie, panowania nad bogactwami posiąść nie mogą, raczej ich bogactwa w swe posiadanie biorą, nad nimi bogactwa panują, tak, że rola podwładnych dostaje się tym, którzyby panami być winni. Kto miłuje, ten się w niewolę zaprzęga; im bardziej kto bogactwa miłuje, tem się na cięższą niewolę skazuje. Ci przeto, co mieli być panami, stają się niewolnikami. Główną rzeczą jest wolność; jeśli ją stracimy, nie wiele na tem zależy, jakiemi łańcuchami jesteśmy skrępowani: złotemi czy żelaznemi. Niewola bogactw jest nad inne gorszą; gdy je gromadzimy, łasce szkodzimy: uganianiem się za niemi, układamy sobie jakby stopnie, po których co raz niżej zstępujemy ze szkodą duszy, oby przynajmniej nie ze szkodą wieczną! Jedynym ratunkiem jest nieprzywiązywanie serca do tych bogactw, odrywanie się od nich, używanie ich na dobre cele, robienie sobie z nich przyjaciół; aby gdy ustaniemy, gdy nas do porachuku zawezwą, mieliśmy orędowników przed Bogiem 1. Myśl o tem, póki czas!


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.