1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do zorganizowania i przeprowadzenia festynu parafialnego. Dziękujemy dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 8, benefaktorom, sponsorom oraz osobom, które pomagały w przygotowaniu festynu. W waszej intencji odprawimy Mszę św. 10 czerwca o godz. 18.00.
2. Gościmy dziś studentów, którzy dla dzieci poprowadzą warsztaty plastyczne pod tytułem: „Wyślij pocztówkę do Kirgistanu”. Spotkanie odbywają się po Mszach św. od godz. 9.30 do 15.30 w Sali Jana Pawła II.

3. W poniedziałek spotkanie Klubu Seniora o godz. 9.00.
4. Msze św. przy kapliczkach na zakończenie majówek będą odprawiane: we wtorek o godz. 19.00 przy ul. Dębińskiego, w czwartek o godz. 18.00 przy ul. Rapfa a w piątek o godz. 19.00 przy zbiegu ulic Grodzka i Sienkiewicza.
5. Msze zbiorowe o godz. 18.00: w środę w int. Mieszkańców ul. Zamenhofa 4abcd.
6. W czwartek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30 a po Mszy św. wieczornej adorację poprowadzi Klub Seniora.
7. W piątek święto Nawiedzenia NMP i ostatnie nabożeństwo majowe a w sobotę rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.
8. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 6.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i Różaniec Fatimski od godz. 11.00 do 12.00 prowadzony przez Apostolstwo Modlitwy.
9. Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich przy parafii NSPJ zaprasza chętnych na jednodniową pielgrzymkę do Matki Bożej Płaczącej z La Salette w Dębowcu.
10. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
11. Ojcowie Karmelici Bosi dziękują za ofiary złożone na odnowę kościoła. Zebrali 19870 zł.
12. Do domu Ojca w tym tygodniu odeszli: Ludmiła Serafin, Stanisław Świgut i Władysława Szczerba. Dobry Jezu a nasz Panie…

Z błogosławieństwem – Ojcowie Jezuici

Bethania

Strona o o. Józefia Andraszu

Odwiedza nas 131 gości oraz 0 użytkowników.

Poradnia Rodzinna

Bethania

12 KROKÓW KU PEŁNI ŻYCIA

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
NIP 734-111-00-87
e-mail:
Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Festyn 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Nowi ministranci 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

I Komunia 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 18 Września.

Cytat: „Jeśli chcesz postąpić w miłości, to mów o miłości. Bo jak wiatr wznieca płomień, tak pobożne rozmowy wzniecają miłość.”
Komentarz: O drogiej osobie nigdy ani dosyć myślić, ani dosyć mówić nie można, kto milczy, ten nie miłuje; o tym, którego miłujemy, ani materyi do mówienia nie zbraknie, ani chęci. Nie sztuka nas tej wymowy uczy, ale natura. Z obfitości serca usta mówią. Jak trudno ogień w zanadrzu ukryć, albo zapach cynamonu utrzymać, tak trudno miłość zataić. Jak tamten gorącem, ten wonią, tak serce ustami się zdradza. Miłość wszystkich wprawdzie sztuk mistrzem jest, najbardziej jednak wymowy; niemą być nie umie, bo wie dobrze, że jak ogień bez miecha łatwo w ognisku, tak uczucie w sercu bez wzajemnego odnawiania ziębnie. Mów młodzieńcze, ażebym cię poznał jaki w szklance płyn się znajduje, poznasz po zapachu. Z rozmowy, jaką prowadzisz, moża wnieść o twoim umyśle, o twem usposobieniu, o twych zdolnościach.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.