Jest już w sklepiku
najnowszy numer
BETHANII

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbędzie się we wtorek o godz. 17.30 a o godz. 18.30 będzie spotkanie z cyklu Bóg Honor Ojczyzna pt. „Sądecczyzna we wrześniu 1939” w sali Św. Ignacego.
• Msza św. w int. o. Kazimierza Ptaszkowskiego w rocznicę śmierci odbędzie się w środę o godz. 18.00, a po Mszy spotkanie biblijne.
• Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w czwartek o godz. 17.30 a po Mszy św. adorację poprowadzi Domowy Kościół.
• Spotkanie katechetów odbędzie się w czwartek o godz. 19.00.
• Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja w ciszy rozpocznie się piątek o godz. 15.00.
• Młodzież zapraszamy na Mszę św. w piątek o godz. 19:30 w kościele a po niej spotkanie w salkach duszpasterstwa Magis.
• W sobotę - święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
• Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami i dzieci, które chciałby śpiewać w chórkach zapraszamy w sobotę o godz. 9.00. Czekamy przy sklepiku.
• Dwie siostry zakonne z Syrii, które opowiedzą o sytuacji chrześcijan w tym kraju będziemy gościć w sobotę podczas Mszy świętej o godz. 18.00.
• Ośmiotygodniowe spotkania Kursu Alfa dla małżeństw i par nieformalnych rozpoczną się w Parafii Ducha Świętego 20 września o godz. 18.45. Zapraszają Komórki Ewangelizacyjne. Szczegóły na plakacie.
• Spotkanie opiekunów chórków dziecięcych w sobotę o godz. 11.00 w salkach dla dzieci.
• Msza św. dla chorych i podopiecznych Caritas z udzieleniem sakramentu chorych odbędzie się w sobotę 14 września o godz. 11.00. Po Mszy św. zapraszamy na poczęstunek do Sali św. Ignacego.
• Zapraszamy na pielgrzymkę kolejarzy do Łagiewnik w dniu 14 września 2019. Szczegóły na plakatach.
• W sklepiku przy kościele do nabycia prasa katolicka, katechizmy do szkół podstawo-wych i gimnazjów, ciasto. W przyszłą niedzielę wydamy kolejny numer Bethani.
• Wyjazd na czuwanie Polska pod Krzyżem do Włocławka Lotnisko Kruszyn: 14 września (sobota) godz. 3.30 z przystanku autobusowego pod Pekinem. Powrót 15 września w godzinach porannych (ok. 9.00). Szczegóły na plakacie.
• Do wieczności odeszli: Władysław Rudol i Izabela Fecko. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… Niech odpoczywają w pokoju wiecznym…

Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
NIP 734-111-00-87
e-mail:
Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Festyn 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Nowi ministranci 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

I Komunia 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 26 Stycznia

Cytat: „Unikać kłótni nietylko jest rzeczą szlachetną i chrześcijańskiego pokoju godną, ale i pożyteczną.”
Komentarz: Jeśli przez miłość cnoty ponosimy jaką stratę w rzeczach doczesnych, Bóg ją zwykł obficie nagradzać. Lepszy jest grosik w pokoju, niż skarby z kłótnią. Na co się przyda, jeśli powiększasz majętność, a zmniejszasz miłość? Trudna jest rzecz wszczynać kłótnię, a nie naruszać miłości. Nie mówię, abyś na niegodziwość drugich patrzył przez szpary; ale to tylko mówię, abyś przy jej usuwaniu lub karaniu nie miał nienawiści ku temu, który się jej dopuścił. Strzeż się, abyś gniewając się na czyny, nie gniewał się zarazem i na osobę. Strata miłości choćby nie wielka, gorszą jest od wszelkiej straty doczesnej; ta bowiem przemija, tamta pozostaje: raczej świata całego, niż miłości stratę wybrać by należało. Drobnostką jest to, o co się tak spieramy. Jeśli nam o zyski chodzi, to za wiecznemi gońmy. Po co się kłócimy o rzecz, która tej wartości, jaką jej przyznajemy, wcale nie ma?


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.