• Przeżywamy dziś niedzielę synodalną.
• We wtorek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe i Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Różaniec odmawiać będziemy w dni powszednie od godz. 17.30, a w niedziele od godz. 18.00. Dzieci prowadzić będą różaniec w środy i w piątki o godz. 17.30. Zapraszamy.

• Spotkanie dla przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania z klas 8 odbędzie się
w środę o godzinie 18.30
• W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
• Dzieci przed I piątkiem spowiadamy w środę, czwartek i piątek od godz. 15:30.
• W czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. wieczornej adorację Najśw. Sakramentu poprowadzą Komórki ewangelizacyjne.
• W piątek Msze św. o Bożym Sercu o godz. 6.00, 16.30 – dla dzieci, 18.00, 19.30 – dla młodzieży. W tym dniu Apostolstwo Modlitwy zaprasza wszystkich na adorację Pana Jezusa od godz. 12.00 do 13.00.
• Chorych odwiedzimy według ustalonego porządku.
• Koronkę do Bożego Miłosierdzia rozpoczniemy w piątek o 15.00. Po niej adoracja w ciszy.
• Młodzież zapraszamy na Mszę św. w piątek o godz. 19:30 w kościele a po niej spotkanie w salkach duszpasterstwa Magis.
• W sobotę po Mszy św. o godz. 6.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Różaniec Fatimski od godz. 11.00 do 12.00.
• Jezuickie Duszpasterstwo Akademickie STRYCH zaprasza studentów, wykładowców sądeckich uczelni oraz rodziny na Mszę świętą rozpoczynającą nowy rok akademicki w przyszłą niedzielę o 20.00. Ruszają także cykliczne spotkania we wtorki o godz. 19.00.
• Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami i dzieci, które chciałby śpiewać
w chórkach zapraszamy w sobotę o godz. 9.00.
• Msze św. w Wyższej Szkole Biznesu będą odprawiane od 12 października. Intencja z 5 października będzie odprawiona w kościele o godz. 18.00.
• Prasa katolicka wystawiona jest z tyłu kościoła. Zachęcamy do czytania.
• Ziemniaki dla podopiecznych CARITAS wydawane będą dnia 2 października od godz. 13.00 do 16.00 przed domem katechetycznym.
• Klub Inteligencji Katolickiej 1 października rozpoczyna spotkania związane z obchodami 33 Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Szczegóły na plakacie.
• Zarząd osiedla Nawojowska zaprasza mieszkańców na ogólnodostępne zebranie w dniu 4 października o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 15.
• Do wieczności w tym tygodniu odeszli: Szymon Popiela i Maria Kimner-Melion. Dobry Jezu a nasz Panie...

Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Bethania

Bethania

Strona o o. Józefia Andraszu

Odwiedza nas 111 gości oraz 0 użytkowników.

Poradnia Rodzinna
12 KROKÓW KU PEŁNI ŻYCIA

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
NIP 734-111-00-87
e-mail:
Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Festyn 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Nowi ministranci 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

I Komunia 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 17 Października

Cytat: „Wymówki ciała zawsze należy mieć w podejrzeniu, gdyż ciało zwykle od trudów stroni, zastawiając się sił osłabieniem.”
Komentarz: Złym doradzcą jest zmysłowość, bardzo na swoją stronę ciągnie, jeśli jedna przyczyna nie wystarcza, tysiące ma w pogotowiu; któremi o pobłażanie dla siebie kołace; trudności, niewygód unika, jeśli nie może wszystkich, to przynajmniej znaczniejszych. Wzgląd na zdrowie jest ze wszech miar słuszny, zasługuje, żeby był uszanowany; ale jakże często pod tem zdrowiem miękkość, lenistwo, dogadzanie namiętnościom, i inne przeróżne występki kryją się, jakby pod jaką zasłoną. Nie wie ciało, co jest z jego dobrem. Obecność odczuwa, na przyszłość nie zważa; jaką szkodę z dogadzania sobie odniesie, nie widzi: bo o wszystkiem według pożądliwości, nie według rozsądku nawykło sądzić. Inaczej z czasem osądzi. W miarę cierpień otrzyma chwałę, kara niewielkim się trudem nabywa, ale zaszczytna korona wielkim. Niech teraz źle będzie, ażeby w wieczności było dobrze. Łatwo się złe znosi, jeśli obfita za to czeka nagroda.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.