Jest już w sklepiku
najnowszy numer
BETHANII

Świąteczne zbiórki żywności w sklepach i supermarketach wpisały się na stałe w przedświąteczny krajobraz naszego miasta. Jak zawsze ofiarni nowosądeczanie nie zawiedli. Kupujący chętnie dzielili się zakupami. To niezwykły wyraz empatii, solidarności i zrozumienia dla akcji, w których mały gest znaczy naprawdę wiele.Świąteczna zbiórka żywności organizowana przez Parafialny Zespół Caritas odbyła się w dniach 14 -21.12.2019r. Zebrana żywność będzie wsparciem przez najblizsze miesiące dla 100 osób i rodzin - podopiecznych Caritasu z terenu naszej parafii.Również kupując chlebki miłosierdzia, świece wigilijne,składając ofiary do skarbony w kościele, czy bezposrednio do Caritasu, możemy wspierać najuboższych, w trudnych doświadczeniach życia codziennego.Pozyskane fundusze rozdysponowane są na cele Caritas, parafialne i diecezjalne.W szczególnych sytuacjach na zakup węgla, lekarstw lub w niewielkim zakresie pomoc finansową. 106 rodzin, osób niepełnosprawnych i samotnych, otrzymało na Święta Bożego Narodzenia bony na zakup świątecznej żywności. Dziękujemy Ojcu Proboszczowi za pomoc finansową, za wrażliwość i otwarte serce na potrzeby bliźnich.
Wyrazy wdzięczności kierujemy do wszystkich darczyńców.Dziękujemy : FIRMIE AGRO-HURT- BRACI WIDEŁ za ziemniaki i owoce PREZESOM BANKU SPÓŁDZIELCZEGO za pomoc finansową FIRMIE "HUZAR" za miód
FIRMIE "PROSPONA" za dżemy i przetwory owocowe
PANU ZBIGNIEWOWI, za systematyczną pomoc rodzinie i finansową dla CARITAS, oraz innym anonimowym ofiarodawcom. Dziękujemy sieciom handlowym za współpracę i umożliwienie przeprowadzenia zbiórki żywności, oraz udzieloną pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia. Dziękujemy kierownictwu sklepów i personelowi:
ABC - PYZIKOWIE ul. Strzelców Podhalańskich 16
BIEDRONKA - ul. Zielona 64
DELIKATESY CENTRUM - ul. Zygmuntowska 15
HALA GORZKOWSKA ul.Magazynowa 1
PSS "SPOŁEM" - LACH - ul. Grodzka
PSS "SPOŁEM" - ul. Kolejowa 30
PSS"SPOŁEM" - ul. Królowej Jadwigi 31
ŻABKA - ul. Limanowskiego 1

Każda forma pomocy ze strony szkół, z terenu parafii, jest dla nas dużym wsparciem. Serdecznie dziękujemy wolontariuszom, którzy swoim czasem , radością i chęcią pomocy przyczynili się do tego wielkiego dobra.
Dziękujemy młodzieży, dyrekcjom szkół, nauczycielom, katechetom, szczególnie pani Bogumile Niemiec, Magdalenie Śliwie i Jerzemu Talarowi.
Jak zawsze pracowita EKIPA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA z ZESPOŁU SZKÓŁ SPOŁECZNYCH "SPLOT",po raz 20 zebrała w sklepach i ofiarnie rozniosła 40 najuboższym rodzinom, wskazanym przez parafialny Caritas, aż 160 paczek żywnościowych!

Uczniowie SZKOŁY PODSTAWOWEJ nr.15 w ramach "AKCJI KILO- DOBRE SERCE DLA INNYCH" zebrali z pomocą rodziców i nauczycieli 256 kg produktów żywnosciowych . Zebrane podarki trafiły do Parafialnego Caritas, jako wsparcie dla ubogich.

Za dyżury w sklepach podziękowanie: ZESPOŁOWI SZKÓŁ ELEKTRYCZNO-MECHANICZNYCH, MINISTRANTOM, LEKTOROM, MŁODZIEŻY Z MAGISU, Panu Marianowi Rumin, który jest również wolontariuszem Caritasu, za przewożenie ze sklepów żywności zebranej do wystawionych koszy, z logo CARITAS naszej parafii.
Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączają się w akcje Caritas. Dzieląc się z drugim człowiekiem, uruchamiamy łańcuch dobroci i życzliwości, która wcześniej czy później do nas powróci, bo dobro ma wielką MOC! Niech Boża Miłość napełnia serca WSZYSTKICH radością i pokojem! MJ

Na zdjęciach uczniowie z ELEKTRYKA I EKIPA MIKOŁAJOWA ze SPLOTU

    

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
NIP 734-111-00-87
e-mail:
Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Festyn 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Nowi ministranci 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

I Komunia 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 23 Stycznia

Cytat: „Bardzo często więcej kryje się niebezpieczeństwa w niezważaniu na małe grzechy, niż na wielkie.”
Komentarz: Małem nic nie jest, czy na dobre, czy na złe uwagę zwrócisz; ponieważ jedno i drugie wiecznem jest. Zawsze prawdą pozostanie: że to dobrze albo źle zostało zrobionem; ze względu przeto na wieczność, różnicy pomiędzy szczęściem a nieszczęściem nie ma. Czy kto jest szczęśliwym lub nieszczęśliwym, to wieczności w niczem nie zmienia. Kto na grzechy nie zważa, dlatego że są małemi; ten zapomina, że podróżnego nawet mała drogi chropowatość opóźnić może. Mały włos, cienka nitka wystarcza, aby się ptak pomimo chęci w powietrze nie wzniósł. Wielkie złe samo się w oczy rzuca, i już ciężarem swoim zmusza do poszukania odpowiedniego lekarstwa, na uwolnienie się od niego; małe przeciwnie, kryje się, a gdy lekceważone wzrasta, w końcu jest nie do wyleczenia. Nie co, ale dla kogo czynimy, mieć na uwadze potrzeba. Wielkim jest Bóg, przeto małem być nie może, cokolwiek mu się nie podoba. Nie ma czynności tak małej, dobrze lub źle wykonanej, któraby nie przewyższała spraw najważniejszych rzeczypospolitej, a nawet świata całego, bez względu na to, czyby chodziło o jego ocalenie, czy o zatratę. Patrz, jak wielkim jest błędem na małe grzechy niezważać, małe grzechy lekceważyć!


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.