Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Sączu - Ojcowie Jezuici


Spowiadamy podczas każdej Mszy św. w niedziele
oraz w dni powszednie od 6:00 do 9:00 i od 15:00 do 18:30.
Istnieje również możliwość przyjęcia Komunii św.

 

TRANSMISJA MSZY ŚW. Z NASZEGO KOŚCIOŁA

W niedziele są Msze św. o godz. 6:00, 7.00, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 15:30, 18:30 i 20:00.


W dni powszednie są  Msze św. o godz. 6:00, 6:30, 7:00, 7:30, 8:00, 8:30, 16:30  i 18:00 oraz różaniec o 20.30, a w niedziele po Mszy św. o godz. 20.00.
Podczas modlitwy różańcowej będziemy czytać Wasze prośby / sprawy, polecając je Bogu. Prośby prosimy wpisywać pod tym linkiem.

Można słuchać transmisji używając programu. Szczegóły pod tym adresem.

 


  

Tych, którzy od dziś wejdą do naszego kościoła czeka niespodzianka. Wczoraj, po roku od wybrania projektu, zainstalowane zostały nowe kinkiety. Mają nawiązywać do nazwy naszego kościoła i parafii - kolejowy. Dla kolei tak ważne są koła, które choć kręcą się  w kółko, to nie pozostają w miejscu, umożliwiają przemieszczanie się. I dlatego kinkiety są dalej w formie koła.

Źródło światła nie jest bezpośrednio widoczne, a więc nie razi. W kierunku dolnym światło to rozpraszane jest przez przysłonki z gwiazdami i dzięki temu możliwe jest równomierne rozłożenie światła na ławkach. W kierunku górnym zaś światło rozpraszane jest przez szklane rurki powodując na ścianie światło-cienie.

Solidne mocowanie zaś tych mosiężnych konstrukcji wykonane jest w kształcie pokornego pochylenia nawiązującego do sklepienia kościoła.
Przwidziane też jest, w kinkietach nawy głównej, mocowanie choinek i ich świetlenie. Ale przekonamy się o tym, jak Bóg da, w święta Bożego Narodzenia.
Mamy nadzieję, że upięknione w ten sposób wnętrze naszej świątyni pomoże nam wszystkim w głębszym i częstszym zatrzymaniu się przed Panem, by rozważanie o Jego obecności i znajomość Jego słowa przemieniała nasze życie, czyniąc je światłem dla bliźnich ku chwale Boga.Maksymy św. Ignacego
Na dzień: 28 Maja

Cytat: „Pewną jest rzeczą, że leniwi, ponieważ się nie pokonują, więc nigdy ani do pokoju duszy, ani do doskonałego posiadania cnoty nie przychodzą; pracowici przeciwnie, jedno i drugie w krótkim czasie łatwo pozyskują.”

Komentarz: Co ze strony walk i przykrości cierpimy, to w nas jest. Napróżno przyczyn niezgód i źródeł zakłóconego pokoju szukamy gdzieindziej, napróżno utyskujemy, że zkądinąd pochodzą: w domu i z domu początek swój biorą — tam ich siedlisko. Każdy swego losu, bo każdy swego pokoju sprawcą jest; zewnętrzne starcia wewnętrznej spokojności nic nie zaszkodzą; jeśli ty ich nie zechcesz przypuścić, to nigdy aż do duszy nie przenikną, nigdy serca nie przygnębią. Dziwna rzecz! słowo, które ciebie rani bardzo dotkliwie, drugiego wcale nie obraża. Również przypadek, który ciebie ubezwładnia, o ziemię niejako ciska, innego wcale nie porusza; zatem idzie, że głównie zależy wszystko od tego, jak przyjmujemy krzyże, które nas spotykają, że mniejsze lub większe cierpienie jest niejako w naszych rękach, że zależy od nas. Czemuż się dręczysz? Z twojej, nie z innych winy to się stało, co pokój duszy twojej naruszyło; w rękach twoich losy twoje.

Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.

Poradnia Rodzinna

Bethania

12 KROKÓW KU PEŁNI ŻYCIA

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
NIP 734-111-00-87
e-mail:
Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.