Biskup Leszek Leszkiewicz 13 lutego w nawojowskim kościele udzielił błogosławieństwa 8 nowym lektorom z naszej parafii. Więcej
 

Ogłoszenia Duszpasterskie

Dziś wychodzi kolejny numer Bethanii, a w nim między innymi kalendarium wydarzeń parafialnych, omówienie trzeciego przykazania, termin rekolekcji adwentowych. Zachęcamy do czytania.

Dziś młodzież ze wspólnoty Magis rozprowadza kalendarze parafialne. Złożone ofiary są przeznaczone na dofinansowanie rekolekcji zimowych. Bóg zapłać za wsparcie.

Zapraszamy dzieci w wieku od 3 do 6 lat na Katechezę Dobrego Pasterza. Najbliższe spotkanie w sobotę, 17 listopada w salkach dziecięcych o godz. 10.00. Dzieci można zapisywać wypełniając formularz na parafialnej stronie internetowej. Zapisy


W sobotę 10 listopada 2018 r. – w przeddzień 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, wspólnoty Żywego Różańca podjęły się modlitewnego czuwania w intencji Ojczyzny. Jest to nasz duchowy dar dla Polski i Polaków.

Czuwanie z adoracją Najświętszego Sakramentu i Różańcem rozpocznie się po Mszy św. o godz. 18.00 i zakończone będzie w Godzinie Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00.


Strona o o. Józefia Andraszu

Poradnia Rodzinna

Bethania

Bethania

Odwiedza nas 434 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail:

Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 17 Lutego

Cytat: „Cokolwiek w tajemnicy mówisz, tak mów, jakbyś wobec całego świata mówił.”
Komentarz: Zawodną jest wiara ludzka; niejeden ci przyrzeka, ale słowa nie dotrzymuje, pomimo że pod przysięgą dotrzymać przyrzekł. Tajemnica, o którą ci tak chodziło, na jaw wychodzi, tem prędzej, im bardziej wtajemniczonego do milczenia zobowiązałeś. Jeśli chcesz, aby wszystko pozostało w skrytości, sam nie wyjawiaj i przykładem nie ucz, co drugi ma czynić. Napróżno słowami wkładasz obowiązek milczenia, jeśli przykładem upoważniasz do wyjawienia: jak ty, tak i drugi swego ma przyjaciela, któremu coś powierzyć może. Najmniej dowierzać należy kobietom i dzieciom: jedne i drugie są nadzwyczaj ciekawe i nadzwyczaj gadatliwe. Gdzie mniej roztropności, tam więcej jest gadatliwości. Zachowanie tajemnicy nietylko jest rzeczą roztropności, ale często i sumienia. Większego depozytu nad tajemnicę nie ma, jeśli chcesz, aby na jaw nie wyszła, sam pierwszy jej nie wyjawiaj.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.