Biskup Leszek Leszkiewicz 13 lutego w nawojowskim kościele udzielił błogosławieństwa 8 nowym lektorom z naszej parafii. Więcej
 

Ogłoszenia Duszpasterskie

1. W tym tygodniu obchodzimy Dzień Babci i Dzień Dziadka. Zapraszamy na Mszę św. w ich intencji w poniedziałek o godz. 18.
2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest wyłożona z tyłu kościoła.
3. Zapraszamy na kolejną edycji warsztatów ,,Wreszcie żyć - 12 kroków ku pełni życia". Program kierowany jest do osób szukających uzdrowienia i pogłębienia życia duchowego. Zgłoszenia mailową lub telefonicznie. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie oraz na stronie parafii.

1. Dziś święto Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Bożego Narodzenia.
2. Dziś wydajemy kolejną gazetkę Bathania, a w niej państwo Ewa i Zenon Janiszowie wspominają Gargamela w 10 rocznicę śmierci; grekokatolicki jezuita, który posługiwał u nas w czasie świąt pisze o swoim Kościele i relacji do Kościoła katolickiego; o. Edward Czaja i Joanna Długosz piszą o V przykazaniu oraz relacje z pracy grup parafialnych i inne ważne tematy. Polecamy.

Strona o o. Józefia Andraszu

Poradnia Rodzinna

Bethania

Bethania

Odwiedza nas 298 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail:

Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 17 Lutego

Cytat: „Cokolwiek w tajemnicy mówisz, tak mów, jakbyś wobec całego świata mówił.”
Komentarz: Zawodną jest wiara ludzka; niejeden ci przyrzeka, ale słowa nie dotrzymuje, pomimo że pod przysięgą dotrzymać przyrzekł. Tajemnica, o którą ci tak chodziło, na jaw wychodzi, tem prędzej, im bardziej wtajemniczonego do milczenia zobowiązałeś. Jeśli chcesz, aby wszystko pozostało w skrytości, sam nie wyjawiaj i przykładem nie ucz, co drugi ma czynić. Napróżno słowami wkładasz obowiązek milczenia, jeśli przykładem upoważniasz do wyjawienia: jak ty, tak i drugi swego ma przyjaciela, któremu coś powierzyć może. Najmniej dowierzać należy kobietom i dzieciom: jedne i drugie są nadzwyczaj ciekawe i nadzwyczaj gadatliwe. Gdzie mniej roztropności, tam więcej jest gadatliwości. Zachowanie tajemnicy nietylko jest rzeczą roztropności, ale często i sumienia. Większego depozytu nad tajemnicę nie ma, jeśli chcesz, aby na jaw nie wyszła, sam pierwszy jej nie wyjawiaj.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.