TRANSMISJA MSZY ŚW. Z NASZEGO KOŚCIOŁA


Można słuchać transmisji używając programu. Szczegóły pod tym adresem.

W niedziele transmitujemy Msze św. o godz. 6:00, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 15:30, 18:30 i 20:00.
Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:30 - tylko transmisja


W dni powszednie transmitujemy  Msze św. są  o godz. 6:00, 6:30, 7:00, 7:30, 8:00, 8:30 i 18:00 oraz różaniec codziennie o 20.30. Przed różańcem będziemy czytać Wasze prośby / sprawy, które chcemy Bogu polecić. Na prośby czekamy każdego dnia do godziny 20.00. Prośby można wpisywać pod tym linkiem


Z noty do dekretu Biskupa Tarnowskiego
...w każdej Mszy Świętej lub w innych celebracjach może uczestniczyć maksymalnie do 5 osób (tylko zamawiający intencje), nie licząc osób sprawujących posługę... raz jeszcze gorąco proszę wszystkich wiernych o pozostanie w domach i łączenie się na sposób duchowy z Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie w naszych kościołach”. Tych, którzy pragną skorzystać z posługi sakramentalnej, proszę o telefoniczny kontakt z duszpasterzami.


Przypominamy, że zawsze ilekroć istnieje poważna racja i nie ma sposobności wyspowiadania się, wtedy dla uzyskania stanu łaski uświęcającej wierny „jest obowiązany wzbudzić akt żalu doskonałego, który zawiera w sobie zamiar wyspowiadania się jak najszybciej” (KPK kan. 916).


Komunikaty

Rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów nauczycieli i pracowników
  • Szkół Podstawowych nr 7 i 8 w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00.
  • Szkół Średnich - w poniedziałek o godz. 8.00.
  • Szkoły Podstawowej nr 15 - w poniedziałek 3 września o godz. 9.00 /w szkole/.
Zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli.


Domowy Kościół diecezji tarnowskiej zaprasza osoby po stracie współmałżonka (nie tylko z Domowego Kościoła) na krótkie rekolekcje do Ciężkowic w dniach od 6 do 8 kwietnia 2018 roku.

     Serdecznie zapraszamy na rekolekcje dla 5-6 latków pod tytułem "Droga do Boga". Dzieci radośnie, razem z pluszowym Misiem Podróżnikiem, wyruszą na poszukiwanie dróg do Boga. Rekolekcje te, jak każda prawdziwa wyprawa, pełne są dynamiki i przygód.
     Dzieci odnajdą cztery drogi do Boga oraz odkryją gdzie Pan Bóg jest najbliżej nas. Będą zabawy, scenki, teatrzyki, rysowanie, minikino i wiele innych.

Termin: 19 stycznia piątek godz. 17.00-18.00
            20 stycznia sobota godz. 9.00-12.00

Miejsce: salki Duszpasterstwa Akademickiego "STRYCH", Parafia NSPJ ul. Zygmuntowska 48

Drodzy ludzie na ziemi,
Widzę, że trudno wam znaleźć właściwe podejście do koronawirusa. To nie jest dziwne. W ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci nauka poczyniła taki postęp, że można było uwierzyć, że rozwiązanie każdego problemu można znaleźć w mgnieniu oka. Teraz na całym świecie staje się jasne, że to złudzenie. Dla wielu z was tworzy to dezorientację. jest to dość mylące.
Sam zmagałem się z przewlekłą chorobą od ponad trzydziestu lat. Jako przełożony generalny szybko rosnącego zakonu jezuitów przez piętnaście lat miałem do czynienia ze wszystkimi możliwymi i niemożliwymi problemami każdego dnia. Chciałbym dać wam cztery wskazówki, jak przetrwać te trudne czasy. Są zaczerpnięte z mojego własnego doświadczenia.

1. W czasie trwania koronawirusa, słuchaj lekarzy, naukowców i właściwych władz, jakby to był sam Bóg. Nawet jeśli nie zgadzasz się z ich decyzjami lub nie rozumiesz ich dobrze, z pokorą zaakceptuj, że warto polegać na ich wiedzy i doświadczeniu. Da ci to czyste sumienie i pozwoli ci wnieść swój wkład w rozwiązanie kryzysu.
2. Strzeż się strachu. Strach nigdy nie pochodzi od Boga i nie prowadzi do Boga. Strach często podpowiada wszystkie możliwe powody, dla których powinieneś się bać. Wiele z nich jest prawdziwych. Ale nie musisz się tego bać. Pan troszczy się teraz również o ciebie. Wiem to z dobrze poinformowanego źródła niebieskiego. Doświadczenie pokazuje, że Bóg potrafi pisać prosto po zakrzywionych liniach ziemskich. Odważ się w to uwierzyć.
3. W czasach kryzysu mniej czerpiesz z korzyści, lecz więcej z modlitwy. Otwórz się i przyjmij Jego miłości. To najlepsze antidotum na strach.
4. Wreszcie, nie zapomnij żyć i cieszyć się życiem w tym wszystkim. Cokolwiek się stanie, każda otrzymana sekunda jest wyjątkowym i cennym prezentem. Koronawirus nie może nic zrobić, aby to zmienić.
Jednoczę się z tobą w wiecznej modlitwie,
+ Ignacy

jesuits.eu

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
NIP 734-111-00-87
e-mail:
Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 03 Kwietnia

Cytat: „Ze wszystkimi wprawdzie, ale z niższymi szczególnie trzeba w mówieniu być oszczędnym, w słuchaniu cierpliwym. Chętnie należy słuchać, gdy się ktoś przed nami chce wynurzyć.”
Komentarz: Możność wywnętrzenia się, wypowiedzenia skarg zbolałej duszy, często lekarstwem bywa na chorobę, która się uważała za nieuleczoną. Zupełnie tak samo, jak nieraz uwalniając od żółci żołądek, odzyskuje się zdrowie. Chorego powinien wysłuchać lekarz, jeśli nie chce pobłądzić; nikt od chorego nie wie lepiej, co on cierpi, ponieważ nikt nie czuje dotkliwiej. Szczęśliwy lekarz, który słuchając cierpliwie, jeśli nie uleczyć, to przynajmniej złagodzić może chorobę. Okrutny, który tak łatwym środkiem nie chce pomódz. Ból się niejako wyrzuca i zmniejsza, gdy się nim ze słuchającym dzielimy, szczególniej gdy cierpiący nietylko chętne uszy, ale i przyjazne serce znajdzie, wtedy słodkie słowo pociechy wielką mu ulgę przynosi. Dokładne poznanie choroby jest leczenia podstawą. Łatwiej ciała, niż duszy chorobę poznasz, z wyjątkiem, jeśli chory sam objaśni, co mu dolega. Ani lekarz ciału, ani zwierzchnik duszy odpowiedniego lekarstwa nie przepiszą, jeśli pierwiej obydwa chorego cierpliwie nie wysłuchają.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.