Różne

Stanowisko Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski w sprawie prawnej ochrony ludzkiego życia

Deklaracja Dignitas infinita o godności człowieka to dokument Dykasterii Nauki Wiary zaaprobowany przez Ojca Świętego Franciszka, poruszający kluczowe zagadnienia ludzkiego życia. W związku z narastającą w przestrzeni publicznej i działaniach rządu presją dotyczącą zmiany prawnej ochrony życia ludzkiego w kierunku legalizacji zabijania dzieci w łonie matek, pragniemy przypomnieć jednoznaczne i niezmienne stanowisko Kościoła w tej kwestii.

Zapraszamy

Komunikat Biskupa Tarnowskiego


Drodzy Diecezjanie!
Ojciec Święty Franciszek mianował biskupem sosnowieckim biskupaArtura Ważnego, dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej.
Wyrażamy głęboką radość z tego faktu i składamy biskupowi Arturowi serdeczne gratulacje. Gorąco proszę Was, drodzy Diecezjanie, o modlitwę w Jego intencji, aby mógł jak najowocniej służyć Kościołowi i podejmować z apostolską gorliwością stojące przed nim nowe obowiązki i wyzwania, trafnie odczytując współczesne znaki czasu. Proszę o szczególną modlitwę w intencji biskupa Artura w dniu jego ingresu do katedry w Sosnowcu, który będzie miał miejsce w sobotę 22 czerwca br.
Niech Jezus Chrystus, Dobry Pasterz, obficie błogosławi biskupowi Arturowi na drogę pełnienia nowych obowiązków, zaś orędownictwo Bożej Rodzicielki oraz świętych i błogosławionych diecezji tarnowskiej, niech
wyjednuje potrzebne łaski.


† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI

Tarnów, 29 kwietnia 2024 r.Św. Ignacy - Maksymy
Na dzień:
23 Maja
Cytat:
„Tym, co się oddają modlitwie, zarówno słodycz jak i oschłość jest niebezpieczeństwem: pierwsza popycha nieraz umysł do nadętości, druga budzi wstręt.”
Komentarz: Niczego tak nie potrzebujemy jak modlitwy, ona jest duszą lepszego życia; ale z drugiej strony niczemu zły duch tak nie przeszkadza, jak modlitwie. Tym sposobem rzeczy najlepsze, największym podlegają niebezpieczeństwom. Co jest niezwykłem, co nadzwyczajnem, o to nie proś; więcej bowiem zawiera w sobie niebezpieczeństwa, niż korzyści. Gonitwa za wyróżnieniem się trąci pychą. Najlepiej zrobisz, gdy miarę zachowasz. Jakże wielu nieprzyjaciół ma modlitwa! roztargnienie ją zmniejsza, oschłość ostudza do niej zapał, troski zwlekają, szatan przeszkadza, i co najdziwniejsza, sama słodycz zgubnie na nią oddziaływa, i smak do niej osłabia. Wtedy modlitwa Bogu miła, a tobie użyteczna będzie; gdy się pokorą zaleci 1, gdy się w sposób ogólnie przyjęty wykona, gdy raczej w skutek czyjego rozkazania, niż twojego upodobania nastąpi. Nie zawsze jest pożytecznem, co smakuje.

Cytaty i komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715) z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.

Sklepik parafialny czynny jest
poniedziałek, wtorek, środa, czwartek i piątek
od godziny 8:30 do 15:30, sobota 8:30 do 11:00
Tel. 797 907 671 wewn. 26

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail: [email protected]
NIP 734-111-00-87
Numer konta bankowego Parafii
78 88110006 0000 0000 4952 0001

Modlitwa w Drodze

Modlitwa w Drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com