Imieniny Józefa

Zadanie na dziś:

Podziękuj ważnemu mężczyźnie: Ojcu, Bratu, Mężowi...

Zdrapka Wielkopostna 2019

Wydarzenia

    W dniu 16.o1.2015 już po raz siódmy spotkaliśmy się na wieczorze historycznym z cyklu "BÓG ,HONOR, OJCZYZNA" pt."kpt. Henryk Antoni Flame- Grot, Bartek,Narodowe Siły Zbrojne", których pomysłodawcą i współorganizatorem jest o. Jerzy Konieczny SI, opiekun KPRM.
    Popularnie mówiąc temat jest "nośny", przyciąga zainteresowanych i czynnie zaangażowanych, w przywracanie dobrego imienia ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM-NIEZŁOMNYM. Na nasze spotkania przychodzą znane sądeckie postacie, jak ostatnio autorka wielu książek Pani Magdalena Ponurkiewicz.
    Tym razem, drugi temat prelekcji, zastąpiło półtoragodzinne wspólne, radosne śpiewanie polskich kolęd i pastorałek. Zanika w naszych rodzinach tradycja śpiewania kolęd i takie wieczory jak ten, budzą ogromne wzruszenie i radość z kolędowego wyśpiewania, tkliwych, wrażliwych cudowności, wyśpiewania zachwytu z NARODZENIA PANA.

    Dziękujemy Leszkowi Zakrzewskiemu za wykład i "ekranizację" kolęd. Tomkowi Wolakowi za oprawę muzyczno-wokalną i zaproszenie do chóru parafialnego (pan Tomek lubi żartować). Wielkie dzięki o.proboszczowi Stanisławowi Jopkowi SI i o.Wiesławowi Pawłowskiemu SI za zaangażowanie, pomoc i uczestnictwo w spotkaniu.
                            SZCZĘŚĆ BOŻE !

Koło Przyjaciół Radia Maryja
Duszpasterstwo Ludzi Pracy
Polskie Towarzystwo Historyczne Oddz.N. Sącz

   W dniu 7. października w Sali Widowiskowej wysłuchaliśmy wykładu p. Leszka Zakrzewskiego, prezesa Oddziału PTH w Nowym Sączu, o życiu i działalności legendy Podhala, Józefa Kurasia oraz w drugiej części wykładu, o losach Sądeccyzny we wrześniu 1939 roku .
  Wykład zgromadził liczne grono zainteresowanych historią "Żołnierzy Niezłomnych" i Nowego Sącza w początkach II Wojny Światowej. Jak widać, jest potrzeba mówienia i słuchania o sprawach, które do niedawna były albo nieznane, albo całkowicie zakazane i zakłamane.
W sobotę 21 czerwca, po wieczornej Mszy św., Grupa Apostolska z Bieńkówki, rodzinnej miejscowości o. Proboszcza wystąpiła z dwugodzinnym koncertem "W hołdzie Janowi Pawłowi II". Wykonała ona własne teksty i poezję o św. Janie Pawłe II.
Piękny, głęboki koncert pozostawił w słuchaczach niezapomniany nastrój modlitewnego spotkania ze świętym papieżem.


Poniżej do wysłuchania kilka utworów z tego koncertu:

Habemus Papam


Bethania

Strona o o. Józefia Andraszu

Odwiedza nas 155 gości oraz 0 użytkowników.

Poradnia Rodzinna

Bethania

12 KROKÓW KU PEŁNI ŻYCIA

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail:

Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 19 Marca

Cytat: „Więcej ceń każdego człowieka zbawienie, niż wszystkie całego świata skarby.”
Komentarz: Co w nas jest najdroższego, to prawie najmniej cenimy. Dusza, która niesłychanie drogo kosztuje, mało znaczącą być nie może, chyba dla tych, nad których nic lichszego nie ma. Zbawienie człowieka Chrystus nad niebo przełożył; ażeby je zapewnił, Bóstwo swoje niejako strawił, życie i krew oddał. Co najmędrszy z mistrzów tyle cenił, czemużmy o to tak mało dbamy? Fałszywej używamy wagi. O rzeczy nie wiele warte, jak bogactwa, nauka, mozolnie przez całe życie zabiegamy; wszelką zaś pracę około ludzkiego zbawienia za zbyt ciężką i nieznośną mamy. Na sąd Boga wspomnij. Wszelką świata potęgę Bóg tyle ceni, ile my włos lub orzech pusty: o zbawienie zaś człowieka bardzo mu idzie. Prócz siebie, nie ma nic nadeń pożądańszego, nic bardziej upragnionego.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.