Wydarzenia

Wspólnoty Magis Plus oraz DA Strych
zapraszają na konferencję

o. Pawła Adamarka,
„Życie i twórczość proroka Daniela”

Konferencja odbędzie się w dniu
27 maja (wtorek), o godz. 19.00
 

Zapraszamy do pomieszczeń DA Strych

 

Prorok Daniel

Dnia 20.01.2014r odbyło sie spotkanie opłatkowe i kolędowanie w szkole im. Sybiraków.

Zdjęcia z tego wydarzenia można zobaczyć w Galerii Obrazów

   Wczoraj wieczorem odbyło się w naszej parafii spotkanie opłatkowe sądeckiej Solidarności i Duszpasterstwa Ludzi Pracy. Opłatek poprzedziła uroczysta msza św., której przewodniczył proboszcz parafii, o. Stanisław Jopek. Wokół ołtarza zgromadziły się poczty sztandarowe zakładowych organizacji Solidarności.

   Po mszy św. zaproszeni Goście udali się do sali widowiskowej na spotkanie opłatkowe, które tradycyjnie poprowadził Andrzej Szkaradek, od ponad 30 lat szef sądeckiej Solidarności. Spotkanie rozpoczął piękny koncert kolęd w wykonaniu "Gargamelek". Następnie prowadzący wręczył przybyłemu z Bytomia o. Antoniemu Drągowi, byłemu opiekunowi Duszpasterstwa Ludzi Pracy w parafii kolejowej, medal pamiątkowy i dyplom od Zarządu Regionu Małopolska NSZZ Solidarność „w uznaniu szczególnych zasług dla NSZZ Solidarność”.

    Następnie prowadzący poprosił o głos zaproszonych Gości: senatora Stanisława Koguta, posła Piotra Naimskiego, Jana Dudę i Leszka Zegzdę. Wystąpienia zakończył o. Proboszcz życząc wszystkim roztropnej troski o dobro wspólne i błogosławiąc opłatki, którymi zabrani przełamali się składając sobie życzenia.

 

Więcej zdjęć --> zobacz Galeria obrazów

   Miniony rok był dobry. Nadal obserwujemy ożywione uczestnictwo w Sakramentach św. i nabożeństwach. Liczenie wiernych wykazało, że ubyło nieco uczestników niedzielnych Mszy św. Widoczne jest to na placu kościelnym podczas najliczniejszych Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00. . W minionym roku ochrzciliśmy 252 dzieci (o 2 dzieci mniej niż w zeszłym roku), do I komunii świętej przystąpiło 223 dzieci, bierzmowanych było 127 dzieci. 98 par zawarło związek małżeński (o 14 mniej niż w zeszłym roku). Zmarły w minionym roku 172 osoby (o 40 więcej niż w zeszłym roku). W sytuacji, kiedy wielu młodych ludzi wyjeżdża z Nowego Sącza do nauki lub pracy można przyjąć, że średnia wieku parafian zwiększa się z roku na rok. . W tym roku powstała nowa wspólnota w naszej parafii - Klub Seniora. W każdy poniedziałek przybywa na spotkania ok. 30 osób. Oprócz spotkań tematycznych były zorganizowane dla Klubu Seniora dwie wycieczki po mieście i 3 jednodniowe autokarowe. .

Bethania

Strona o o. Józefia Andraszu

Odwiedza nas 50 gości oraz 0 użytkowników.

Poradnia Rodzinna

Bethania

12 KROKÓW KU PEŁNI ŻYCIA

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail:

Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 25 Kwietnia

Cytat: „Czego nie doradza Bóg, albo duch twej ustawy, ale kto inny; to za pokusę uważaj, za rzecz podejrzaną miej.”
Komentarz: O ile jaka fabryka uchyla się od przepisów, o tyle nachyla się do upadku. Do reguły winno się wszystko stosować. W przeciwnym razie nie wznosi się budowla, ale i to, co się wzniosło, grozi upadkiem. To samo rozumieć należy i o fabryce życia duchownego. Reguła niech będzie normą życia, niech będzie dla wszystkich czynności wskazówką i miarą. Bo jak źle robi i budowę choćby najpiękniejszą szpeci, kto kamień krzywo i niewłaściwie stawia; tak każda czynność do reguły niezastosowana, poza regułę wychodząca, porządek nadweręża, ze szkodą się naszą wykonywa, nie z pożytkiem. Nie ubiegaj się o uznanie pospólstwa; często bowiem błądzi, po tej stronie staje, która jest mylną; raczej na ważność, nie na mnogość zdań oglądać się potrzeba. Niegodzien jest rozumu, kto woli wierzyć, niż roztrząsać. Bóg błogosławieństwo twej instytucyi do reguły przywiązał: gdy regułę ściśle zachowasz, to wszystko pójdzie po myśli, gdy jej zaniedbasz, to zawodu doznasz. Samemu objawieniu nie należałoby wierzyć, gdyby coś doradzało, z czemby reguła zgodzić się nie mogła.


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.