Wydarzenia

Wspólnoty Magis Plus oraz DA Strych
zapraszają na konferencję

o. Pawła Adamarka,
„Życie i twórczość proroka Daniela”

Konferencja odbędzie się w dniu
27 maja (wtorek), o godz. 19.00
 

Zapraszamy do pomieszczeń DA Strych

 

Prorok Daniel

Dnia 20.01.2014r odbyło sie spotkanie opłatkowe i kolędowanie w szkole im. Sybiraków.

Zdjęcia z tego wydarzenia można zobaczyć w Galerii Obrazów

   Wczoraj wieczorem odbyło się w naszej parafii spotkanie opłatkowe sądeckiej Solidarności i Duszpasterstwa Ludzi Pracy. Opłatek poprzedziła uroczysta msza św., której przewodniczył proboszcz parafii, o. Stanisław Jopek. Wokół ołtarza zgromadziły się poczty sztandarowe zakładowych organizacji Solidarności.

   Po mszy św. zaproszeni Goście udali się do sali widowiskowej na spotkanie opłatkowe, które tradycyjnie poprowadził Andrzej Szkaradek, od ponad 30 lat szef sądeckiej Solidarności. Spotkanie rozpoczął piękny koncert kolęd w wykonaniu "Gargamelek". Następnie prowadzący wręczył przybyłemu z Bytomia o. Antoniemu Drągowi, byłemu opiekunowi Duszpasterstwa Ludzi Pracy w parafii kolejowej, medal pamiątkowy i dyplom od Zarządu Regionu Małopolska NSZZ Solidarność „w uznaniu szczególnych zasług dla NSZZ Solidarność”.

    Następnie prowadzący poprosił o głos zaproszonych Gości: senatora Stanisława Koguta, posła Piotra Naimskiego, Jana Dudę i Leszka Zegzdę. Wystąpienia zakończył o. Proboszcz życząc wszystkim roztropnej troski o dobro wspólne i błogosławiąc opłatki, którymi zabrani przełamali się składając sobie życzenia.

 

Więcej zdjęć --> zobacz Galeria obrazów

Poradnia Rodzinna

Bethania

Bethania

Powołania jezuici.pl

Aktualnie OnLine

Odwiedza nas 108 gości oraz 0 użytkowników.

Strona o o. Józefia Andraszu

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail:

Numer konta bankowego Parafii 78 88110006 0000 0000 4952 0001

Maksymy św. Ignacego


Na dzień: 16 Stycznia

Cytat: „Próżność i przechwalanie się powstaje z niewiadomości i ślepej samego siebie miłości.”
Komentarz: Wspólnem świata nieszczęściem jest pycha, przez pierwszych rodziców, którzy się o Boskość ubiegali, nam w spadku przekazana! Jakże wysoko, o mój Boże, ona sięga, gdy się na słowie jakiego pochlebcy, jakby na ramieniu wspiera! Do przeceniania siebie bardzo skłonni jesteśmy: nietylko w to co jest, ale i w to czego nie ma, chętnie wierzymy, jeśli przez kogoś, dla zjednania nas sobie lub dla wbicia w próżność, bywa nam przyznawane. Nieszczęśliwi próżności miłośnicy, za takich uważani i miani być chcą, jakimi nie są. W kłamstwie się lubują, z wad wynoszą. Jakież-to zaślepienie, dymem chwały spowodowane! Głębiej wniknij w siebie; patrz, czem jesteś, i abyś się dowiedział, Boga z myśli nie wypuszczaj: o tyle bowiem zmniejsza się pycha, o ile wzmaga poznanie Boga. O Panie, daj, abym poznał siebie i poznał Ciebie!


Cytaty i  komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715)  z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.