Było to pierwsze wspólne powakacyjne spotkanie Parafialnych Komórek Ewangelizacyjnych, tym szczególniejsze, że z nowym Opiekunem o. Pawłem Adamarkiem. W sobotnie popołudnie zebrało się ok. trzydziestu osób.
    Na początku było przywitanie i pieśń uwielbienia, w czasie której Duch Święty otwierał nasze serca. Diakonia muzyczna intonowała kolejne pieśni, których słowa były autentyczną modlitwą. Wkrótce całe pomieszczenie wypełniło się spontaniczną radością.
Pierwsza konferencja, którą głosił jeden z liderów dotyczyła istoty Komórek Parafialnych: dla nowych osób była to cenna informacja w co się angażują, dla pozostałych usystematyzowanie i nowa zachęta do służby. Zwieńczeniem tej części było odśpiewanie modlitwy św. Ignacego „Słowo Odwieczne”. Przypomniała nam ona, że podstawowym naszym powołaniem jest pełnienie Woli Bożej.
    W drugiej konferencji o. Paweł wyjaśniał nam jaką rolę w naszym życiu winno pełnić Słowo Boże. Mimo, że miał przygotowane nauczanie, odstawił je i zaczął spontanicznie , z serca opowiadać jak podążać za Słowem i zatrzymywać się aby Go smakować. Dzielił się tymi momentami w swoim życiu kapłańskim, kiedy Słowo Boże, go szczególnie dotykało. Przywoływał obrazy przyrównujące Słowo do ziarna, a nasze serca do roli. Zaznaczał, że tylko przeorana gleba jest w stanie przynieść obfity plon.

    Radość, jaka od początku towarzyszyła nam jeszcze bardziej rozkwitła. Zaczęły się tańce w rytm pieśni chwały, które zdały się nie mieć końca. W tym czasie o. Paweł służył sakramentem pojednania- wiele osób powracało z rozgrzeszeniem i… ze łzami radości w oczach.
    Szczytem spotkania była Eucharystia. Wokół Stołu Pańskiego uczyniliśmy półkole. Byliśmy pod wrażeniem bliskości Jezusa Eucharystycznego- był na wyciągnięcie dłoni. W stałych punktach Eucharystii śpiewaliśmy o wielkiej miłości Boga do nas.
Rozesłaniem była pieśń aby Duch Święty – prawdziwa Miłość „ posyłał nas tam gdzie Jego Miłości brakuje”

A oto świadectwa uczestników:
Bardzo się ucieszyłam na wiadomość o pierwszym po wakacjach spotkaniu całej wspólnoty Parafialnych Komórek Ewangelizacji. Wielu osób nie widziałam dłuższy czas a łączy mnie z nimi autentyczna więź. Po twarzach widziałam, że nastrój pogodnego dnia udzielił się nie tylko mnie. Sypały się żarty, humory dopisywały.
                    Było to także pierwsze spotkanie całej wspólnoty z nowym opiekunem duchowym ojcem Pawłem. Nie wiem jak on to robi, ale wszedł we wspólnotę tak łatwo i prosto, że mowy nie było o jakimkolwiek dystansie właściwym dla nowych członków grupy. Wniósł szczerość i entuzjazm a także dobry humor a jednocześnie nie było wątpliwości, że mamy do czynienia z głęboko uduchowionym, mądrym człowiekiem. 
Poruszyły mnie jego słowa o wartości Słowa Bożego. O tym, że jeśli chcemy to może być to być miejsce najprawdziwszego spotkania z Bogiem, o ile towarzyszy temu jedność w sercu, myślach i słowach. Wzorem może być dla nas Hiob, człowiek wręcz nieskazitelny, dobry i wierny Bogu. Człowiek, któremu zostało odebrane wszystko i dobra materialne i zdrowie, człowiek któremu przyszło doświadczyć wręcz upodlenia. Do czasu znosił wszystko w milczeniu, aż wreszcie to co miał w sercu wyraził  słowami i zawołał z goryczą do Boga "dlaczego". I dopiero wtedy spotkał Boga, spotkał Go w bezpośrednim dialogu. Gdyby Hiob zasklepił się we własnym poczuciu doznanej "niesprawiedliwości" spotkania by nie było.
                     To nauczanie było dla mnie o tyle ważne, że dla mnie samej w mojej relacji z Bogiem bardzo ważna jest szczerość, ta jedność uczuć, myśli i słów. Przecież On i tak doskonale zna moje myśli i uczucia, więc nie ma co ich ubierać w słowa, które "wypada" wypowiedzieć przed Nim.
                     Cieszę się na kolejne spotkania, na wzajemne budowanie się i na mój własny rozwój duchowy.

Zuzanna
24 września miało miejsce nasze pierwsze wspólne spotkanie komórek prowadzone przez nowego opiekuna ojca Pawła. Trochę się obawiałem czy to spotkanie (ponieważ pierwsze) nie będzie obarczone pewnym dystansem do nowego prowadzącego. Jednak ponieważ to Jezus jest naszym prowadzącym od razu przez swojego Ducha dał takie pragnienie jedności że czuliśmy się jakby nasza znajomość trwała od dawna.
Na spotkaniu Jezus przemówił do mnie w sposób szczególny na Mszy św. kiedy tak konkretnie opowiedział mi o sensie różnych doświadczeń i niepowodzeń w moim życiu. Otóż abym mógł się stać ziemią żyzną i wydać dobry plon(przypowieść o siewcy) Jezus musi przeorać moje serce, spulchnić glebę mojego serca. Czyni to doświadczeniami miłymi ale dopuszcza też te zdecydowanie mniej przyjemne, przez które sprawdza i umacnia ufność i pokorę względem Niego.
Chcę powiedzieć jeszcze o jednym doświadczeniu. Przed Mszą św. z powodu trwającej spowiedzi powstała nie zaplanowana przerwa, którą natychmiast spontanicznie wykorzystaliśmy na wspólny śpiew Dla mnie był to bardzo miły prezent od Jezusa, gdyż wyposzczony okresem wakacji miałem wielkie pragnienie wspólnego spontanicznego chwalenia Pana śpiewem. Chwała Panu.


Tomek
 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail:
NIP 734-111-00-87
Numer konta bankowego Parafii
78 88110006 0000 0000 4952 0001

Festyn 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Nowi ministranci 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

I Komunia 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.