W drugi weekend lutego (8-9 II 2014r) w Tarnowie-Mościcach zorganizowano sesję pt: Walka duchowa- rozeznawanie duchowe. Prowadzącym sesję był znany w Polsce zespół ewangelizacyjny „Mocni w Duchu” z Łodzi wraz z opiekunem o. Remigiuszem Recławem.
    Z sesji tej skorzystało aż 34 członków Parafialnych Komórek Ewangelizacyjnych. W ramach rekolekcji wysłuchaliśmy 6 konferencji dotyczących : pola walki duchowej, rozeznawaniu w małżeństwie i rodzinie, a także szczególnie dla nas cenne rozeznanie formacji i misji dla wspólnoty.
    W jednej z konferencji o. Remi zaznaczył jak ważne jest rozeznawanie w posługiwaniu. Przypomniał o trzech etapach rozeznawania: przed podjęciem posługi, w jej trakcie i co jest najczęściej zaniedbywane- rozeznawanie po zakończeniu posługi.
    Każdy dzień rozpoczynał się od zawiązania wspólnoty to jest wzajemnego przywitania się modlitwy i śpiewu. W niedzielę w ramach takiej modlitwy przywołano cztery szczególne postacie (Mistrzów rozeznawania duchowego): św. Joannę Berettę- Mollę, św. Faustynę Kowalską, bł. Matkę Teresę oraz św. Ignacego z Loyoli. Przez wstawiennictwo tych Świętych modliliśmy się o większe otwarcie naszych serc na Miłość Chrystusa i wrażliwość na potrzeby innych.

    Dziękujemy Ci Panie Jezu za ten błogosławiony czas rekolekcji, za to, że każdy z nas poczuł się osobiście zaproszony przez Ciebie, dostrzeżony i hojnie obdarzony. Dziękujemy za pogłębione relacje z Tobą i między sobą, a także za Twoje zwycięstwa we wszystkich opresjach złego, które doświadczaliśmy w trakcie pobytu w Tarnowie. JASTAR

    Przyjechałem na rekolekcje samochodem przywożąc jeszcze 3 osoby. Po godzinie pojechałem dodatkowo na dworzec PKP przywieźć córkę, która dojechała z zagranicy. Ponieważ parking był niestrzeżony założyłem blokadę na kierownicę i poszedłem uczestniczyć w sesji. Zaplanowaliśmy rekolekcje bez noclegu i o 21.00 mieliśmy wyjechać do domu, by z rana następnego dnia powrócić do Tarnowa. Jednak wczesnym wieczorem córka postanowiła wcześniej wrócić do domu, gdyż była zmęczona podróżą i poprosiła mnie o klucze do domu. Nie namyślając się długo zdjąłem z pęku kluczy samochodowych te od domu i wręczyłem je córce. Kiedy o 21.00 wsiadłem do samochodu stwierdziłem, że wśród kluczy, które wręczyłem córce został ten od blokady samochodowej.      Przez głowę przemknęły mi czarne myśli- jak teraz dostaniemy się do Nowego Sącza. Wróciłem szybko na halę, licząc że ktoś z obsługi będzie miał choćby szlifierkę, za pomocą której udałoby mi się rozciąć blokadę- jednak nikt nie posiadał takiego sprzętu, a ludzi było coraz mniej. Zrezygnowany wracałem powoli do samochodu… i wtedy nieoczekiwanie przyszła mi taka myśl: „ co Ty teraz zrobisz Panie Boże”. Poczułem, że to jest Jego sprawa, bo na te rekolekcje zostaliśmy zaproszeni przez Niego. Kiedy doszedłem do samochodu okazało się, że „przypadkowo” dwóch prawie ostatnich uczestników rekolekcji z Męciny miało akurat ….. 4 wolne miejsca w swoich samochodach i z chęcią przetransportowali nas w okolice Nowego Sącza. Przez całą powrotną drogę wspólnie składaliśmy dziękczynienie dobremu Bogu za Jego ratunek .Następnego dnia przyjechaliśmy innym samochodem a w ręku ściskałem klucz od blokady. Chwała Panu. Staszek.

    Na sesję pojechałem samochodem zabierając kilka osób, których wcześniej nie znałem lub znałem słabo. Zaraz zaczęliśmy rozmawiać o doświadczeniu Boga w naszym życiu oraz o znaczeniu modlitwy. W trakcie podróży „złapałem gumę”. No cóż- pomyślałem- zdarza się . Szybko wymieniliśmy na zapasową. Żartowaliśmy że to pewnie szatan, widząc jak się dobrze dogadujemy , chciał trochę namieszać. Jakież było moje zdziwienie gdy przyjeżdżając do Tarnowa okazało się że kolejna opona jest przebita. Gdzie znaleźć wulkanizatora w obcym mieście w niedzielę i dojechać bez koła zapasowego? Wtedy już nie było mi do śmiechu. Co robić? I wtedy przyszło takie wielkie doświadczenie wspólnoty. Wypadki potoczyły się bardzo szybko. Ktoś powiedział: pomódlmy się i…ktoś przyniósł pompkę ,ktoś pomógł pompować, ktoś poszukał przez Internet jedynego wulkanizatora który mógłby naprawić oponę, ktoś zadzwonił czy jest w domu i zapowiedział moją wizytę. Pan wulkanizator okazał się bardzo wyrozumiały i uprzejmy, szybko naprawił obydwie opony. Wracając z Tarnowa odniosłem wrażenie że Jezus chciał mi pokazać jak ważne jest zaczynanie każdej pracy, podróży i innych czynności od modlitwy. Zanim zacznę mówić o Bogu wpierw mama spotkać się z Nim na modlitwie. Tomek. 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail:
NIP 734-111-00-87
Numer konta bankowego Parafii
78 88110006 0000 0000 4952 0001

Festyn 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Nowi ministranci 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

I Komunia 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.