Jest 7 stycznia 2015 r. godz.19.00 pomieszczenia Szkoły Katolickiej przy Bazylice Przemienienia Pańskiego. Wreszcie wystartowaliśmy z 1-szą edycją Kursu Alfa w Nowym Sączu.
    Przygotowań było co niemiara. Najpierw zawiązanie Zespołu, wyłonienie koordynatorów , konferansjera, gospodarzy i pomocników grup, diakonii: gospodarczej, porządkowej, dekoracyjnej, muzycznej i technicznej. Następnie ustalenie harmonogramu 11-stu sesji cotygodniowych oraz sesji weekendowej wraz z tematami wykładów i nazwiskami głoszących, namalowanie plakatów. Odbyliśmy również podróż do Tarnowa aby uzyskać błogosławieństwo księdza biskupa. Poprosiliśmy wiele zgromadzeń zakonnych o modlitwę w intencji Alfy. W międzyczasie były szkolenia w zakresie wszystkich posług. Byliśmy przygotowani na około 100 osób, lecz zgłaszających się było znacznie więcej.
    Przygotowanie do 1-szej sesji rozpoczęliśmy o godz. 16.00. Bożenka ugotowała pyszną zupę gulaszową. Diakonia porządkowa ustawiła stoły, a dekoracyjna je ozdobiła. Diakonia techniczna przygotowała nagłośnienie oraz prezentację multimedialną, a diakonia muzyczna rozstawiła sprzęt i przeprowadziła próbę. Diakonia gospodarcza przygotowała: kanapki, ryby, ciasta, kawę i herbatę. Przygotowania zakończyliśmy o godz.18.00. Przez kolejne pół godziny modliliśmy się w intencji sesji. Od godz. 18.30 czekaliśmy przy stołach na pierwszych uczestników.
     Pierwsza sesja z racji rozpoczęcia kursu była trochę inna niż pozostałe. Po półgodzinnej rozmowie w grupach przy posiłku uczestniczy przeszli na aulę na część ogólną. Po oglądnięciu filmu „10 lat kursu Alfa w kontekście katolickim w Krakowie” spotkanie rozpoczął konferansjer witając zebranych. Następnie koordynatorzy zapoznali wszystkich z historią i istotą kursu Alfa. Proboszcz parafii ks. Jerzy Jurkiewicz przywitał wszystkich zebranych i odczytał list od księdza biskupa z pasterskim błogosławieństwem. Zespół muzyczny zaśpiewał ze wszystkimi pastorałkę „Maleńki Jezus”, Marian opowiedział dowcip i zaprosił księdza Pawła do wygłoszenia konferencji „Kim jest Jezus”. Na zakończenie wykładu ksiądz zachęcił do krótkiej modlitwy. Ostatnie 45 minut uczestnicy dyskutowali w grupach przy ciastku i kawie o zagadnieniach związanych z tematem sesji.
    Około godz. 21.30 wzięliśmy się z zapałem za sprzątanie, które z powodzeniem zakończyliśmy po godzinie. Pierwszą sesję mamy za sobą, z radością czekamy na drugą.

Więcej zdjęć --> zobacz Galeria obrazów

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail:
NIP 734-111-00-87
Numer konta bankowego Parafii
78 88110006 0000 0000 4952 0001

Festyn 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Nowi ministranci 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

I Komunia 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.