Ekstremalna Droga Krzyżowa


W dniu 15 marca b.r. Mszą Świętą o godzinie 19:30 ruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa Naszej Parafii.
Szczegóły i zapisy na stronie EDK.ORG.PL - rejon: EDK Nowy Sącz Kolejowa NSPJ

możliwość zapisu
 

"Drodzy bracia i siostry, jakże pragnę, aby miejsca, w których wyraża się Kościół, w szczególności nasze parafie i nasze wspólnoty, stały się wyspami miłosierdzia na morzu obojętności."   -   Ojciec Św. Franciszek na Wielki Post 2015

    W swoim Orędziu na Wielki Post 2015 Papież Franciszek wzywa do porzucenia postawy obojętności na los drugiego człowieka. Dobrobyt i wygoda życiowa sprawiają, że zapominamy o innych ludziach, ich cierpieniach i krzywdach. Ta postawa staje się ogólnoświatowa i można już mówić o globalizacji obojętności. Papież dodaje, że jako chrześcijanie musimy stawiać czoło temu problemowi, dotyczącemu zarówno relacji z Bogiem, jak i z drugim człowiekiem. Pismo Święte wiele razy mówi o dawaniu jałmużny. A właściwym motywem dawania jałmużny jest miłość Boga i miłość bliźniego. Miłość bliźniego, która wspiera ale również wymaga.
    Z okazji Światowego Dnia Chorego 11.02.2015, zespół Caritas odwiedził 139 osób chorych w naszej parafii i podopiecznych Sądeckiego Hospicjum, obdarowując upominkami. Czas odwiedzin był okazją do spotkania się z chorobą i cierpieniem, jakie dotyka tak wielu spośród naszej rodziny parafialnej. Często cierpieniu towarzyszy osamotnienie, lęk, łzy i brak nadziei.
    Serdeczne podziękowania składamy Hurtowni Owoców i Warzyw AGRO-HURT i Producentowi Miodów HUZAR za ofiarowane produkty dla chorych.
    Zbliżają się święta. W ramach WIELKANOCNEGO DZIEŁA CARITAS będziemy rozprowadzać baranki cukrowe i paschaliki. Mały symboliczny paschalik ma nam przypominać o obecności Jezusa Zmartwychwstałego w codziennym życiu. Ofiara składana przy okazji ich nabywania wynosi 5 zł. Połowa pieniędzy pozostaje w parafiach, a druga część zasila fundusz, z którego Caritas pomaga chorym z diecezji oraz przebywającym w zakładach opiekuńczych.
    Przy ołtarzu Matki Boskiej wystawiona jest skarbona na ofiary, z przeznaczeniem na paczki świąteczne dla ubogich, oraz kosz na dary żywnościowe.
   W dniach 27.03.2015-03.04.2015 Caritas organizuje świąteczną zbiórkę żywności w następujących sklepach:
PSS "LACH'' ul. Grodzka,
PSS ul. Kolejowa,
FRESH-MARKET ul. Limanowskiego 1,
BIEDRONKA ul. Zielona,
ŻABKA ul. Barbackiego,
RAFA ul. Węgierska,
LEWIATAN ul. Browarna.

    Dyżury przy koszach pełnić będzie młodzież ze szkół.

PACZKI ŚWIĄTECZNE WYDAWANE BĘDĄ PODOPIECZNYM W DNIU 31.03.2015 OD GODZ 13.00.

   WIELKANOC to czas otuchy i nadziei. Czas odradzania się wiary w Chrystusa i drugiego człowieka. Życzymy Parafianom, Podopiecznym, Współpracownikom, Dobrodziejom, pełnych pokoju i życzliwości Świąt Wielkanocnych.

NIECH CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁY WSPIERA WAS SWYMI ŁASKAMI I DA WAM MOC POKONYWANIA CODZIENNYCH TRUDNOŚCI.

Zespół CARITAS             

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail: [email protected]
NIP 734-111-00-87
Numer konta bankowego Parafii
78 88110006 0000 0000 4952 0001

Festyn 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Nowi ministranci 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

I Komunia 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com