Dworzec PKP w Nowym Sączu

Kolo KSKP w Nowym Sączu powstało dzięki wspaniałym ludziom których Pan Bóg postawił na naszej drodze. Serdecznie dziękujemy Ojcu Kazimierzowi Ptaszkowskiemu za ojcowską miłość i troskę którą nieustannie przygarniał kolejarzy do siebie i za to że parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Sączu uczynił naszym drugim domem. Dziękujemy również obecnemu Proboszczowi Ojcu Józefowi Bireckiemu- Duszpasterzowi Kolejarzy Diecezji Tarnowskiej za pomoc kolejarzom z Nowego Sącza w otwieraniu drzwi Chrystusowi przez nasze środowisko zawodowe i w poszukiwaniu dobra. Jednocześnie wszystkim , którzy okazali nam pomoc przy tworzeniu naszego Koła składamy wyrazy serdecznej wdzięczności.

W dniu 4.02.1998 r w Nowym Sączu odbyło się zebranie wyborcze Koła KSKP. Na zebraniu tym wybrano Zarząd Koła KSKP oraz ustalono cele i program pracy. Duszpasterzem kolejarzy nowosądeckich i jednocześnie całej Diecezji Tarnowskiej został powołany przez władze kościelne Ojciec Kazimierz Ptaszkowski -ówczesny Proboszcz Parafii Kolejowej w Nowym Sączu. Od tego czasu łączy nas przyjaźń, akceptacja, szczery uśmiech oraz wdzięczność. Jednoczy nas poczucie wspólnoty jedność w działaniu bezinteresowność i odpowiedzialność za drugiego człowieka. odczuwamy radość z bycia razem podczas wzajemnej modlitwy za rodziny i poszczególnych członków.

Za Ojcem Świętym wypływamy na głębię i z ludzkiej osobowości wyławiamy dobro i tylko tym dobrem się zajmujemy. Razem się modlimy, bawimy się i wypoczywamy. We wszystkich działaniach współpracujemy ze sobą i każdy , zgodnie ze swoimi talentami bezinteresownie ubogaca innych. Uczymy się aktywnego słuchania i patrzenia na sprawy oczami drugiego człowieka. Wszystko to sprawia , że nie tylko poszczególni członkowie Koła, ale całe nasze rodziny znają się nawzajem. Stajemy się przez to bliżsi sobie i wiemy, że możemy w każdej chwili liczyć na pomocną dłoń. Na wspólne poszukiwanie Chrystusa w każdym człowieku i na świadczenie o Jego Miłości w rodzinie w środowisku kolejarskim zapraszamy na comiesięczne spotkania Koła KSKP w Nowym Sączu.

O każdym naszym spotkaniu Ojciec Proboszcz Józef Birecki informuje w ogłoszeniach parafialnych. Dla każdego mamy otwarte drzwi, które zapraszają do wejścia, do zajrzenia i zobaczenia, co za nimi się kryje. Na nasze spotkania serdecznie zapraszamy wszystkich, nie tylko kolejarzy zatrudnionych na nowosądeckiem wężle PKP i członków ich rodzin oraz emerytów i rencistów ale także sympatyków kolei. Zaproszeniem do zapoznania się z naszą wspólnota, a tym samym powiększeniem naszego grona, ogarniamy wszystkich: młodych, młodszych oraz "młodych inaczej".

Chcemy ukazać Państwu piękno rodzące się ze zwykłej ludzkiej dobroci i zachęcić do refleksji nad tym, co w życiu człowieka jest najważniejsze i najpiękniejsze. Serdecznie zapraszamy Państwa do wypłynięcia razem z nami na głębię ludzkiej dobroci. Już dziś z radością czekamy na spotkanie z Tobą.

W imieniu Zarządu Koła KSKP w Nowym Sączu
Prezes Koła Jan Popowicz

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail:
NIP 734-111-00-87
Numer konta bankowego Parafii
78 88110006 0000 0000 4952 0001

Festyn 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Nowi ministranci 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

I Komunia 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.