Sakrament Bierzmowania będzie udzielony 1 kwietnia podczas Mszy św. o godz.16:00 i 18:00
Gorzkie Żale są w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16:15 i 17:30
Droga Krzyżowa jest w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17:00 dla dzieci i 17:30 dla wszystkich.

"W NIEBIE NIE TO JEST WAŻNE CO SIĘ MA, ALE TO CO SIĘ DAJE"
Papież Franciszek

     Parafialny Zespół CARITAS jest organizacją charytatywną, działająca na zasadzie całkowitego wolontariatu, a jego głównym zadaniem jest pomoc najbiedniejszym, niezaradnym życiowo, chorym i samotnym. Parafialny Zespół Caritas to grupa osób, która z zasady, pod przewodnictwem Proboszcza, prowadzi w sposób planowy i systematyczny dzieła miłosierdzia w parafii.
     Do przedsięwzięć systematycznych zaliczamy zbiórkę żywności w sklepach przed ŚWIĘTAMI BOŻEGO NARODZENIA I WIELKANOCNYMI, oraz kwesty na cele charytatywne, takie jak WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM, JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA, CHLEBEK MIŁOSIERDZIA i TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA. Pozyskane fundusze rozdysponowano na cele Caritas, parafialne i diecezjalne.
    Po raz kolejny nasz zespół włączył się 11 lutego w obchody ŚWIATOWEGO DNIA CHORYCH. Odwiedzono 150 osób chorych i niepełnosprawnych, którym kapłani służą sakramentalną posługą w pierwsze piątki i soboty miesiąca. Przekazujemy chorym, od naszej wspólnoty parafialnej życzenia i drobne upominki, owoce i słodycze. W czerwcu i wrześniu, sprawowana była msza św dla chorych. Zaproszono na tę uroczystość, połączoną z sakramentem namaszczenia chorych osoby starsze, chore, dotknięte samotnością , niepełnosprawne wraz z opiekunami. Po mszy św. wszyscy spotkali się w sali widowiskowej na rozmowach przy poczęstunku przygotowanym przez Zespół Caritas.
     CARITAS przez cały rok udzielał pomocy osobom, które zgłaszały się indywidualnie. Przed udzieleniem pomocy następuje ocena sytuacji w jakiej znalazł się proszący o pomoc. Stałą systematyczna pomocą w roku 2017 objętych było 80 rodzin. Pomoc polegała na comiesięcznym wydawaniu żywności, zaopatrzeniu w ziemniaki, a w skrajnych przypadkach zakup węgla, opłacanie recept oraz rachunków związanych z elektrycznością i gazem.
     Na ŚWIĘTA WIELKANOCNE 220 rodzin i chorych otrzymało paczki żywnościowe, natomiast na BOŻE NARODZENIE paczki zastąpiono bonami zakupowymi. Caritas Parafialny wydał podopiecznym 110 bonów żywnościowych. Dodatkowo Caritas dołożyła ciasto i wędliny do paczek dla 84 osób chorych, które wraz ze swoimi darami, przygotowała i rozniosła młodzież z ZESPOŁU SZKÓŁ SPLOT.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania wszystkich inicjatyw CARITASU. Dziękujemy za pomoc, życzliwość i ofiarność.
Składamy SERDECZNE "BÓG ZAPŁAĆ"
PREZESOM BANKU SPÓŁDZIELCZEGO za pomoc finansową
ZARZĄDOWI SPÓŁKI "HUZAR" za miód
FIRMIE "PROSPONA" za dżemy i przetwory owocowe
FIRMIE "AGRO-HURT" za ziemniaki i owoce
PANU ZBIGNIEWOWI za systematyczną pomoc finansową i dodatkową ofiarę na paczki świąteczne

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM OFIARODAWCOM DARÓW ŻYWNOŚCIOWYCH DO KOSZY WYSTAWIONYCH W SKLEPACH:
Szczególne słowa uznania i wdzięczności za okazaną pomoc, oraz za umożliwienie przeprowadzenia zbiórki kierujemy do:
ABC - PYZIKOWIE ul. Strzelców Podhalańskich 16
BIEDRONKA - ul. Zielona 55
DELIKATESY CENTRUM - ul. Zygmuntowska 15
LEWIATAN - ul. Barbackiego 81
LEWIATAN-ul. Browarna
PSS "SPOŁEM" - LACH- ul. Grodzka
PSS "SPOŁEM" - ul. Kolejowa 30
PSS"SPOŁEM" - ul. Królowej Jadwigi 31
ŻABKA - ul. Limanowskiego 1

BÓG ZAPŁAĆ naszemu opiekunowi o. Proboszczowi za opiekę duchową i wsparcie finansowe. Panu MARIANOWI RUMIN, za niezastąpioną pomoc i wsparcie we wszystkich akcjach Caritasu.

Jak zwykle nie zawiodła MŁODZIEŻ, która w chwilach potrzeby chętnie okazuje swe wrażliwe serca, dobrą wolę i zaangażowanie.
Słowa wdzięczności kierujemy do lektorów i młodzieży z MAGISU, zwłaszcza JANOWI I MICHAŁOWI za pomoc w Caritasie.
Dziękujemy Dyrekcjom i młodzieży z ZESPOŁU SZKÓŁ NR 2 IM. SYBIRAKÓW za wykonanie i rozniesienie stroików chorym i samotnym.
Za dyżury w sklepach młodzieży ze:
- SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 15, oraz wykonanie i rozniesienie stroików
- ZESPOŁOWI SZKÓŁ ELEKTRYCZNO-MECHANICZNYCH
- ZESPOŁOWI SZKÓŁ EKONOMICZNYCH I SIOSTRZE EWIE
- ZESPOŁOWI SZKÓŁ "SPLOT" za przygotowanie 150 paczek i wzięcie udziału w akcji KILO

NIECH MIŁOSIERNY BÓG BŁOGOSŁAWI WAM WSZYSTKIM I OBDARZA ZDROWIEM !

Zespół Caritas z Ojcem Proboszczem


Na zdjęciach uczennice z Zespołu Szkół Ekonomicznych podczas dyżuru w PSS "Społem" LACH.

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail:
NIP 734-111-00-87
Numer konta bankowego Parafii
78 88110006 0000 0000 4952 0001

Festyn 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Nowi ministranci 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

I Komunia 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.