Warsztaty dla zakochanych i narzeczonych.
Celem warsztatów jest umożliwienie lepszego poznania siebie i osoby, z którą pragnę związać swoje życie (cechy osobowości, oczekiwania, pragnienia, opinie, nadzieje, troski); przekazanie rzetelnej wiedzy na temat sakramentu małżeństwa; świadectwo pary prowadzącej, jak można budować więź opartą na miłości, szacunku i dialogu oraz stworzenie warunków do przemyślenia motywów decyzji zawarcia związku sakramentalnego.

Metoda warsztatów polega na pracy w parach (a nie w grupach). Narzeczeni/zakochani spotykają się na kilkunastominutowych randkach tematycznych. Każda randka poprzedzona będzie świadectwem małżonków i księdza, następnie każda para (osobno kobieta, osobno mężczyzna) będą wypełniać różne ankiety, a potem wspólnie dyskutować wokół nich.
Na zakończenie każdy uczestnik otrzymuje zaświadczenie o odbytych warsztatach dla zakochanych i narzeczonych.
Warsztaty NIE OBEJMUJĄ obowiązkowej wizyty w poradni rodzinnej.
Warunkiem otrzymania zaświadczenia o ukończeniu warsztatów jest uczestnictwo we wszystkich spotkaniach oraz dniu skupienia (zaświadczenie dotyczące dnia skupienia utrzymuje ważność przez rok).

Warsztaty poprowadzą państwo Małgorzata i Rafał Laskowie z Maciejowa k/Kluczborka wraz z o. Bogdanem Długoszem SI. Państwo Laskowie są małżeństwem od ponad 26 lat. Mają 5 dzieci. Pracują w poradni rodzinnej. Pani Małgosia pracuje w szkole, pan Rafał jako kurator sądowy.

Szczegółowe informacje można uzyskać pisząc na adres: [email protected]
Więcej informacji można uzyskać: o. Bogdan Długosz SI pod numerem 797907670.


Ramowy program warsztatów

PIĄTEK

17.30 – Powitanie, wprowadzenie, rozpoczęcie warsztatów
21.00 – Zakończenie dnia

SOBOTA

9.00 – Wznowienie kolejnego dnia warsztatów
Przerwa na kawę i herbatę
ok. 14.00 – Przerwa/Obiad (przewidywany jest obiad na miejscu)
Możliwość spowiedzi
15.00 – Ciąg dalszy warsztatów
ok. 20.00 – Zakończenie dnia

NIEDZIELA

9.00 – Rozpoczęcie ostatniego dnia warsztatów, w programie m.in.:
WYKŁAD NA TEMAT PLANOWANIA RODZINY (CZĘŚĆ TEORETYCZNA)
Przerwa na kawę i herbatę
12.30 – EUCHARYSTIA w kościele.
14.00 – Zakończenie



Św. Ignacy - Maksymy
Na dzień:
27 Lipca
Cytat:
„Co z początku łatwoby mogło być usunięte, to z upływem czasu, w skutek nawyknienia, staje się niepodobnem do usunięcia.”
Komentarz: Lekko i bez trudu, wedle swej woli, naginasz młode drzewko; ale gdy wzrośnie, dla nagięcia go, a raczej dla obalenia, potrzeba siekiery i długiego rąbania. Podobnie wzrastają występki i siły nabierają z czasem. Chwasty łatwo i prędko wzrastają; jeśli w porę nie zostaną wyrwane, później sobie szydzą z wszelkich zabiegów ogrodnika. Wybujałe, rozrośnięte, rozszerzają się coraz bardziej i przez cień, przez niedopuszczanie słońca zgubnie oddziaływają na wszelkie inne szlachetniejsze rośliny, o które nam chodzi głównie. Gdy złe wzrośnie, zabiegi nic nie pomogą: iskierkę można było palcem przydusić, ale pożarowi, który z niej powstał, nie poradzimy, pomimo, że się bardzo namęczymy — szkodliwą jest ta opieszałość. Największe sprawy załatwia szczęśliwie pośpiech, od zwłoki czegoż dobrego możesz się spodziewać? Odkłada zwykle ten, co nie chce. Za późno daje się lekarstwo na truciznę, gdy ta całą krew zakaziła; zawsze od dnia jutrzejszego za łaskawszy uważać należy dzień dzisiejszy.

Cytaty i komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715) z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.

Poradnia Rodzinna

 

12 KROKÓW KU PEŁNI ŻYCIA

 

Sklepik parafialny czynny jest
poniedziałek, wtorek, środa, czwartek i piątek
od godziny 8:30 do 15:30, sobota 8:30 do 11:00
Tel. 797 907 671 wewn. 26

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail: [email protected]
NIP 734-111-00-87
Numer konta bankowego Parafii
78 88110006 0000 0000 4952 0001

Modlitwa w Drodze

Modlitwa w Drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com