Warsztaty dla zakochanych i narzeczonych.
Celem warsztatów jest umożliwienie lepszego poznania siebie i osoby, z którą pragnę związać swoje życie (cechy osobowości, oczekiwania, pragnienia, opinie, nadzieje, troski); przekazanie rzetelnej wiedzy na temat sakramentu małżeństwa; świadectwo pary prowadzącej, jak można budować więź opartą na miłości, szacunku i dialogu oraz stworzenie warunków do przemyślenia motywów decyzji zawarcia związku sakramentalnego.

Metoda warsztatów polega na pracy w parach (a nie w grupach). Narzeczeni/zakochani spotykają się na kilkunastominutowych randkach tematycznych. Każda randka poprzedzona będzie świadectwem małżonków i księdza, następnie każda para (osobno kobieta, osobno mężczyzna) będą wypełniać różne ankiety, a potem wspólnie dyskutować wokół nich.
Na zakończenie każdy uczestnik otrzymuje zaświadczenie o odbytych warsztatach dla zakochanych i narzeczonych.
Warsztaty NIE OBEJMUJĄ obowiązkowej wizyty w poradni rodzinnej.
Warunkiem otrzymania zaświadczenia o ukończeniu warsztatów jest uczestnictwo we wszystkich spotkaniach oraz dniu skupienia (zaświadczenie dotyczące dnia skupienia utrzymuje ważność przez rok).

Warsztaty poprowadzą państwo Małgorzata i Rafał Laskowie z Maciejowa k/Kluczborka wraz z o. Bogdanem Długoszem SI. Państwo Laskowie są małżeństwem od ponad 26 lat. Mają 5 dzieci. Pracują w poradni rodzinnej. Pani Małgosia pracuje w szkole, pan Rafał jako kurator sądowy.

Szczegółowe informacje można uzyskać pisząc na adres: [email protected]
Więcej informacji można uzyskać: o. Bogdan Długosz SI pod numerem 797907670.


Ramowy program warsztatów

PIĄTEK

17.30 – Powitanie, wprowadzenie, rozpoczęcie warsztatów
21.00 – Zakończenie dnia

SOBOTA

9.00 – Wznowienie kolejnego dnia warsztatów
Przerwa na kawę i herbatę
ok. 14.00 – Przerwa/Obiad (przewidywany jest obiad na miejscu)
Możliwość spowiedzi
15.00 – Ciąg dalszy warsztatów
ok. 20.00 – Zakończenie dnia

NIEDZIELA

9.00 – Rozpoczęcie ostatniego dnia warsztatów, w programie m.in.:
WYKŁAD NA TEMAT PLANOWANIA RODZINY (CZĘŚĆ TEORETYCZNA)
Przerwa na kawę i herbatę
12.30 – EUCHARYSTIA w kościele.
14.00 – Zakończenie



Św. Ignacy - Maksymy
Na dzień:
19 Kwietnia
Cytat:
„W jakiej takiej trudności o pieniądz, nie należy powstrzymywać się od chwalebnego wydatku, aby w skutek tego troska o chorych nie ucierpiała.”
Komentarz: Wydatki, które na chorych ponosimy, nietylko nie uszczuplą naszych dochodów, ale je zdwoją albo nawet ztroją; gdy karmimy chorego, karmimy Pana: coście jednemu z tych najmniejszych moich uczynili, mnieście uczynili. Tu kto skąpo sieje, skąpo i zbiera. Żywe Ducha Świętego kościoły ruiną zagrożone podpierać, aby nie upadły, większą jest zasługą, niż ołtarze budować. Te ostatnie, jeśli upadną, mogą być nanowo dźwignięte; chory, gdy życie straci, to już go na nowo nie odzyska. Nie łatwo powiedzieć można, jak wśród dolegliwości ciała, wzrasta dolegliwość ducha, gdy chory widzi się z nadziei wyzutym. Podwójne go wtedy złe przygniata: jedno pochodzące z choroby, drugie z twojej nieczułości, że tego którego możesz, owszem winieneś, nie pocieszasz. I nie ma większej nieczułości, jak opuszczenie tego, który sam sobie pomódz nie może. Kto siebie i wszystko co ma, Bogu oddał, zasługuje, aby nie cierpiał niedostatku tam, gdzie jest największa potrzeba.

Cytaty i komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715) z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.

Sklepik parafialny czynny jest
poniedziałek, wtorek, środa, czwartek i piątek
od godziny 8:30 do 15:30, sobota 8:30 do 11:00
Tel. 797 907 671 wewn. 26

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail: [email protected]
NIP 734-111-00-87
Numer konta bankowego Parafii
78 88110006 0000 0000 4952 0001

Modlitwa w Drodze

Modlitwa w Drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com