Warsztaty dla zakochanych i narzeczonych.
Celem warsztatów jest umożliwienie lepszego poznania siebie i osoby, z którą pragnę związać swoje życie (cechy osobowości, oczekiwania, pragnienia, opinie, nadzieje, troski); przekazanie rzetelnej wiedzy na temat sakramentu małżeństwa; świadectwo pary prowadzącej, jak można budować więź opartą na miłości, szacunku i dialogu oraz stworzenie warunków do przemyślenia motywów decyzji zawarcia związku sakramentalnego.

Metoda warsztatów polega na pracy w parach (a nie w grupach). Narzeczeni/zakochani spotykają się na kilkunastominutowych randkach tematycznych. Każda randka poprzedzona będzie świadectwem małżonków i księdza, następnie każda para (osobno kobieta, osobno mężczyzna) będą wypełniać różne ankiety, a potem wspólnie dyskutować wokół nich.
Na zakończenie każdy uczestnik otrzymuje zaświadczenie o odbytych warsztatach dla zakochanych i narzeczonych.
Warsztaty NIE OBEJMUJĄ obowiązkowej wizyty w poradni rodzinnej.
Warunkiem otrzymania zaświadczenia o ukończeniu warsztatów jest uczestnictwo we wszystkich spotkaniach oraz dniu skupienia (zaświadczenie dotyczące dnia skupienia utrzymuje ważność przez rok).

Warsztaty poprowadzą państwo Małgorzata i Rafał Laskowie z Maciejowa k/Kluczborka wraz z o. Bogdanem Długoszem SI. Państwo Laskowie są małżeństwem od ponad 26 lat. Mają 5 dzieci. Pracują w poradni rodzinnej. Pani Małgosia pracuje w szkole, pan Rafał jako kurator sądowy.

Szczegółowe informacje można uzyskać pisząc na adres: [email protected]
Więcej informacji można uzyskać: o. Bogdan Długosz SI pod numerem 797907670.


Ramowy program warsztatów

PIĄTEK

17.30 – Powitanie, wprowadzenie, rozpoczęcie warsztatów
21.00 – Zakończenie dnia

SOBOTA

9.00 – Wznowienie kolejnego dnia warsztatów
Przerwa na kawę i herbatę
ok. 14.00 – Przerwa/Obiad (przewidywany jest obiad na miejscu)
Możliwość spowiedzi
15.00 – Ciąg dalszy warsztatów
ok. 20.00 – Zakończenie dnia

NIEDZIELA

9.00 – Rozpoczęcie ostatniego dnia warsztatów, w programie m.in.:
WYKŁAD NA TEMAT PLANOWANIA RODZINY (CZĘŚĆ TEORETYCZNA)
Przerwa na kawę i herbatę
12.30 – EUCHARYSTIA w kościele.
14.00 – Zakończenie



Św. Ignacy - Maksymy
Na dzień:
12 Lipca
Cytat:
„O tyle Pan Bóg rzecz każdą zwykle ceni, o ile się ta z myślą Bożą godzi, i o ile człowiek, jako narzędzie, przy jej wykonaniu z Bogiem się łączy.”
Komentarz: Nie każdy potrafi rozróżnić dyament od szkła, szczere złoto od podrobionego, ogień zmyślony od prawdziwego. Samo patrzenie nie wystarcza, potrzeba tu pewnej wprawy, pewnego doświadczenia. Podobnie i w rzeczach duchowych, aby je rozróżnić, nie zwykłego, ale Boskiego potrzeba światła. Pożądasz wyniesienia się, a nie wiesz że pożądasz dla siebie zguby; chorujesz na zawrót głowy, więc z wysokości spadniesz. Wyższy ów stopień, o który ci idzie, bezpieczniejszym dla ciebie nie jest; bo cię nie z Bogiem, ale z próżnością połączy. Sądy Boga są przepaścią niezgłębioną; gdybyś je poznał, tobyś się przekonał, o ile bezpieczniej jest dla ciebie, urzędu, o który ci tak mocno idzie, nie mieć; stopnia, za którym tak wzdychasz, nie otrzymać. Zdaj się na Boga. Cóż droższego nad złoto? — Bogaci — wzrok napawa, ale żołądka nie zasyca; pożyteczniejszą jest do zjedzenia skórka chleba, niż funt złota. Im środek do osiągnięcia celu jest odpowiedniejszy, tem pożyteczniejszy. Co cię z Bogiem bardziej łączy, jak poznasz? Ślepym jesteś w twej własnej sprawie. Bóg cały jest okiem.

Cytaty i komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715) z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.

Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.




12 KROKÓW KU PEŁNI ŻYCIA

 

 

Polecamy


Modlitwa w Drodze

 


Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670 e-mail: [email protected]
NIP 734-111-00-87  Numer konta bankowego Parafii: 78 88110006 0000 0000 4952 0001


Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com