" Pomóż nam kochać tak, jak Ty kochasz, Panie. Naucz nas, abyśmy zostawiali to, co przemijające, abyśmy podnosili na duchu tych, którzy są wokół nas i bezinteresownie dawali potrzebującym."

Papież Franciszek


Parafialny Zespół CARITAS dziękuje wszystkim DARCZYŃCOM za bezinteresowną chęć czynienia dobra, za życzliwość, pomoc i wsparcie wielkopostnych akcji charytatywnych.

Okres Wielkiego Postu i Świąt Wielkanocnych to wyjątkowy czas, w którym coraz częściej myślimy nie tylko o najbliższych, kiedy jesteśmy bardziej hojni niż zwykle, kiedy chcemy, aby wszyscy, którym w życiu jest ciężko, chociaż w tym czasie poczuli się lepiej. Może przy okazji pomagania innym odkryjemy to, co tak naprawdę jest w życiu ważne i na czym warto się skupić. Wystarcza tylko dobra wola i odrobinę chęci. Każdy ma coś, co może dać innym. Nawet drobne rzeczy mają ogromne znaczenie. A okazji do niesienia pomocy w okresie świątecznym nie brakuje. Można znaleźć swój sposób pomagania, lub skorzystać z istniejących, prowadzonych przez parafialny Caritas. Pomocą Caritasu objęte są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Są to głównie osoby starsze i samotne, rodziny dotknięte chorobą lub niepełnosprawnością, samotni rodzice, oraz ci, których spotkało nieszczęście. Dzięki datkom złożonym do skarbony wielkopostnej oraz wsparciu finansowym o.Proboszcza, 110 rodzin, chorych i samotnych - podopiecznych Caritas, otrzymało bony na zakup świątecznej żywności. Dochód ze sprzedaży 800 baranków i 500 paschalików, zasilił fundusz Caritas, diecezjalny i parafialny. Caritas korzysta z bezcennych darów żywnościowych złożonych do koszy "zbiórkowch" w sklepach. Dary posłużą jako wsparcie najuboższych, będących pod opieką parafialnego Caritas, w kolejnych miesiącach roku.Dziękujemy za życzliwość i ofiarność:

PREZESOM BANKU SPÓŁDZIELCZEGO za pomoc finansową
ZARZĄDOWI SPÓŁKI "HUZAR" za miód
FIRMIE "PROSPONA" za dżemy i przetwory owocowe
PANU ZBIGNIEWOWI za pomoc finansową.

Kierownictwu sklepów dziękujemy za cenną pomoc, serdeczność i współpracę.
Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom darów żywnościowych do koszy w sklepach:
HALA GORZKOWSKA -ul. Magazynowa 1
ABC - PYZIKOWIE ul. Strzelców Podhalańskich 16
BIEDRONKA - ul. Zielona 55
DELIKATESY CENTRUM - ul. Zygmuntowska 1
PSS "SPOŁEM" - LACH - ul. Grodzka
PSS "SPOŁEM" - ul. Kolejowa 30
PSS"SPOŁEM" - ul. Królowej Jadwigi 31
ŻABKA - ul. Limanowskiego 1

Każda forma pomocy ze strony szkół z terenu parafii, jest dla nas dużym wsparciem.
Dziękujemy Dyrekcjom, Katechetom i Młodzieży ze:
SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 15 za przekazanie Caritasowi zebranych podczas szkolnej zbiórki, darów żywnościowych.
Za dyżury w sklepach ZESPOŁOWI SZKÓŁ ELEKTRYCZNO-MECHANICZNYCH i ZESPOŁOWI SZKÓŁ EKONOMICZNYCH.
Dziękujemy ministrantom, lektorom, młodzieży z Magisu za dyżury w sklepach. Panu Marianowi Rumin za organizację oraz przewożenie ze sklepów żywności.
Proszę przyjąć najszczersze podziękowania od Ojca Proboszcza i Zespołu Caritas.
Niech Boża Miłość napełnia serca WSZYSTKICH, radością i pokojem! Pamiętajmy, że każdy gest, nawet najdrobniejszy... zmienia świat... czyjś świat. Wszystkich Darczyńców i Wolontariuszy zapewniamy o szczerej pamięci w modlitwie. Niech Bóg wynagrodzi Wam wszelkie wyświadczone dobro!


Na zdjęciach uczniowie z Zespołu Szkół Elektryczno - Mechanicznych podczas dyżuru w BIEDRONCE przy ul. Zielonej, oraz

przedstawiciel ministrantów podczas dyżuru w ŻABCE przy ul.Limanowskiego.

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail: [email protected]
NIP 734-111-00-87
Numer konta bankowego Parafii
78 88110006 0000 0000 4952 0001

Festyn 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Nowi ministranci 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

I Komunia 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com