Tyle wart jest nasz rok, ile ludziom zdołaliśmy zaoszczędzić smutku, cierpień, przeciwności. Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy okazać ludziom serca, bliskości, współczucia, dobroci i pociechy.

kard.Stefan Wyszyński

Czas przed Świętami Bożego Narodzenia to dobry moment na to, by dzielić się dobrem z innymi.

Świąteczne zbiórki żywności w sklepach i supermarketach wpisały się na stałe w przedświąteczny krajobraz naszego miasta. Jak zawsze ofiarni nowosądeczanie nie zawiedli. Kupujący chętnie dzielili się zakupami. To niezwykły wyraz empatii, solidarności i zrozumienia dla akcji, w których mały gest znaczy naprawdę wiele.Świąteczna zbiórka żywności organizowana przez Parafialny Zespół Caritas odbyła się w dniach 14 -21.12.2019r. Zebrana żywność będzie wsparciem przez najblizsze miesiące dla 100 osób i rodzin - podopiecznych Caritasu z terenu naszej parafii.Również kupując chlebki miłosierdzia, świece wigilijne,składając ofiary do skarbony w kościele, czy bezposrednio do Caritasu, możemy wspierać najuboższych, w trudnych doświadczeniach życia codziennego.Pozyskane fundusze rozdysponowane są na cele Caritas, parafialne i diecezjalne.W szczególnych sytuacjach na zakup węgla, lekarstw lub w niewielkim zakresie pomoc finansową. 106 rodzin, osób niepełnosprawnych i samotnych, otrzymało na Święta Bożego Narodzenia bony na zakup świątecznej żywności. Dziękujemy Ojcu Proboszczowi za pomoc finansową, za wrażliwość i otwarte serce na potrzeby bliźnich.
Wyrazy wdzięczności kierujemy do wszystkich darczyńców.Dziękujemy : FIRMIE AGRO-HURT- BRACI WIDEŁ za ziemniaki i owoce PREZESOM BANKU SPÓŁDZIELCZEGO za pomoc finansową FIRMIE "HUZAR" za miód
FIRMIE "PROSPONA" za dżemy i przetwory owocowe
PANU ZBIGNIEWOWI, za systematyczną pomoc rodzinie i finansową dla CARITAS, oraz innym anonimowym ofiarodawcom. Dziękujemy sieciom handlowym za współpracę i umożliwienie przeprowadzenia zbiórki żywności, oraz udzieloną pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia. Dziękujemy kierownictwu sklepów i personelowi:
ABC - PYZIKOWIE ul. Strzelców Podhalańskich 16
BIEDRONKA - ul. Zielona 64
DELIKATESY CENTRUM - ul. Zygmuntowska 15
HALA GORZKOWSKA ul.Magazynowa 1
PSS "SPOŁEM" - LACH - ul. Grodzka
PSS "SPOŁEM" - ul. Kolejowa 30
PSS"SPOŁEM" - ul. Królowej Jadwigi 31
ŻABKA - ul. Limanowskiego 1

Każda forma pomocy ze strony szkół, z terenu parafii, jest dla nas dużym wsparciem. Serdecznie dziękujemy wolontariuszom, którzy swoim czasem , radością i chęcią pomocy przyczynili się do tego wielkiego dobra.
Dziękujemy młodzieży, dyrekcjom szkół, nauczycielom, katechetom, szczególnie pani Bogumile Niemiec, Magdalenie Śliwie i Jerzemu Talarowi.
Jak zawsze pracowita EKIPA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA z ZESPOŁU SZKÓŁ SPOŁECZNYCH "SPLOT",po raz 20 zebrała w sklepach i ofiarnie rozniosła 40 najuboższym rodzinom, wskazanym przez parafialny Caritas, aż 160 paczek żywnościowych!

Uczniowie SZKOŁY PODSTAWOWEJ nr.15 w ramach "AKCJI KILO- DOBRE SERCE DLA INNYCH" zebrali z pomocą rodziców i nauczycieli 256 kg produktów żywnosciowych . Zebrane podarki trafiły do Parafialnego Caritas, jako wsparcie dla ubogich.

Za dyżury w sklepach podziękowanie: ZESPOŁOWI SZKÓŁ ELEKTRYCZNO-MECHANICZNYCH, MINISTRANTOM, LEKTOROM, MŁODZIEŻY Z MAGISU, Panu Marianowi Rumin, który jest również wolontariuszem Caritasu, za przewożenie ze sklepów żywności zebranej do wystawionych koszy, z logo CARITAS naszej parafii.
Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączają się w akcje Caritas. Dzieląc się z drugim człowiekiem, uruchamiamy łańcuch dobroci i życzliwości, która wcześniej czy później do nas powróci, bo dobro ma wielką MOC! Niech Boża Miłość napełnia serca WSZYSTKICH radością i pokojem! MJ

Na zdjęciach uczniowie z ELEKTRYKA I EKIPA MIKOŁAJOWA ze SPLOTU

    

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail: [email protected]
NIP 734-111-00-87
Numer konta bankowego Parafii
78 88110006 0000 0000 4952 0001

Festyn 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Nowi ministranci 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

I Komunia 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com