Filmy o Św. Ignacym


film dokumentalny o św. Ignacym, przygotowany przez Bp Roberta Barrona i jego ekipę "Word on Fire". Dzięki staraniom o. Tomasza Fiedlera SJ film został uzupełniony o polskie napisy (należy kliknąć w ikonkę "CC" w prawym dolnym rogu odtwarzacza wideo i wybrać POLSKI CC).  

 

Różne


Okręgowe Duszpasterstwo Młodzieży - Sącz Boga - zaprasza na comiesięczne Msze Święte dla młodych w ostatnie niedziele miesiąca z cyklu "Światłość w Ciemności". Najbliższe spotkanie odbędzie się 28 listopada w Parafii pw. Ducha Świętego w Nowym Sączu o godz.19.30. Tematem spotkania będzie cnota miłości a słowo do młodych wygłosi ks. Michał Dziewit. Eucharystia sprawowana jest w intencjach młodych, które można przesłać w wiadomości prywatnej na Facebooku oraz Instagramie "Sącz Boga". Więcej informacji na fanpage'u i plakacie.

PIELGRZYMKA DO TURCJI ŚLADAMI ŚW. PAWŁA
STAMBUŁ - ANKARA - KAPADOCJA – KOPNYA - PAMUKKALE – MILET - DIDIM– EFEZ – SELCUK - MERYAMANA - PERGAMON – TROJA – DARDANAL

27.04.2022 - 06.05.2022

D E K R E T PENITENCJARII APOSTOLSKIEJ
W bieżącym roku, w aktualnych okolicznościach spowodowanych pandemią COVID-19, odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad, przy zmienionych warunkach i dostosowanych do sytuacji dziełach pobożnych, aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych.
Do niniejszej Penitencjarii Apostolskiej dotarło wiele próśb Świętych Pasterzy, aby w tym roku, z powodu epidemii COVID-19, zmieniono pobożne dzieła w celu uzyskania odpustów zupełnych dla dusz czyśćcowych, które można uzyskiwać zgodnie z normą „Wykazu odpustów” (nad. 29, § 1). Dlatego Penitencjaria Apostolska, na mocy specjalnego polecenia Jego Świątobliwości Papieża Franciszka, chętnie ustanawia i określa, że w tym roku, aby uniknąć zgromadzeń, tam, gdzie są one zakazane:
a.- Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się, choćby tylko w myśli, za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, dla pożytku wiernych może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone.


W naszej parafii, 11 listopada w 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, sądeczanie po raz kolejny wspólnie będą śpiewali pieśni patriotyczne. Spotkanie pod hasłem "Idzie żołnierz borem, lasem..." rozpocznie się o godz. 16:00 w sali Św. Ignacego. Pomocą w śpiewaniu służyć będą przygotowane śpiewniki.

Serdecznie zapraszamy.

Komunikat Biskupa Tarnowskiego w związku z wizytą Ad limina Apostolorum

Drodzy Diecezjanie!

Razem z biskupami pomocniczymi diecezji tarnowskiej będziemy przez najbliższy tydzień składać w Rzymie wizytę zwaną Ad limina Apostolorum, czyli dosłownie „do progów Apostołów”. Zgodnie wielowiekową tradycją oraz aktualnymi wymogami prawa kanonicznego, „biskup diecezjalny obowiązany jest co pięć lat przedstawić Papieżowi sprawozdanie o stanie powierzonej sobie diecezji” (kan. 399).Św. Ignacy - Maksymy
Na dzień:
02 Grudnia
Cytat:
„Doświadczenie nas uczy, że nie leniwi i oziębli; ale chętni i żarliwi w służbie Bożej, cieszą się pokojem ducha.”
Komentarz: Szalonym jest, kto po bezdrożach szuka, co w domu znaleźć może. My podobnie robimy, daleko szukamy, co blizko mamy, u obcych drzwi jako o jałmużnę prosimy o to, co w naszych ręku jest, i co sami sobie dać, owszem sami tylko możemy. Wielkie to jest szczęście prawdziwego w tem życiu szczęścia, że ono od nas, nie od rzeczy zależy, że w nas, nie w rzeczach powstaje i trwa. Każdy swojej radości ojcem jest i matką. Ducha się poradź, żarliwości posłuchaj; jaką jest ona, takim także będzie i duszy pokój. Każdy sztukmistrz o to się najbardziej stara, aby dzieło jego ręki nie podpadło czyjeś naganie: czemuż my, co czynimy, tak czynimy, że gniew Boski na siebie ściągamy? Cała wartość, nie w tem co kto zrobił, ale w tem jak zrobił, nie tak w czynie, jak w gorliwości spoczywa. Być tylko bez wad, nieszczególna to dobroć; ku czemuś większemu niech zmierza, kto na pochwałę chce zasłużyć. Co robi, niechaj dobrze robi, niechaj tak robi, że już lepiej nie może. Kilka czynów gorliwie dokonanych bardziej się cenią, niż wiele niedbale, jak od niechcenia spełnionych.

Cytaty i komentarze pochodzą z książki "Maksymy św. Ignacego", o. Gabriel Hevenesi SJ (1656-1715) z roku 1886. Tłumaczenie ks. Antoni Chmielowski.
Książka zawiera wypis z duchowych nauk założyciela jezuitów na każdy dzień roku.

Poradnia Rodzinna

 

12 KROKÓW KU PEŁNI ŻYCIA

 

Sklepik parafialny czynny jest
poniedziałek, wtorek, środa, czwartek i piątek
od godziny 8:30 do 15:30, sobota 8:30 do 11:00
Tel. 797 907 671 wewn. 26

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail:
NIP 734-111-00-87
Numer konta bankowego Parafii
78 88110006 0000 0000 4952 0001

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com