Sakrament Bierzmowania będzie udzielony 1 kwietnia podczas Mszy św. o godz.16:00 i 18:00
Gorzkie Żale są w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16:15 i 17:30
Droga Krzyżowa jest w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17:00 dla dzieci i 17:30 dla wszystkich.

Biuro Radia Maryja

Dni dyżurów:

środa i piątek: 1000-1200

informacje pod numerem: 512 801 395

   
   
    W dniu 20.01.2015 (wtorek) godz.19.00 w bibliotece parafialnej, odbędzie się czwarte spotkanie W SZKOLE MARYI - RÓŻANIEC METODĄ LECTIO DIVINA, cz. I tajemnica IV Ofiarowanie Pana Jezusa w Świątyni.

Zapraszamy!

„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz
o wiele, a potrzeba mało, albo
tylko jednego. Maria obrała najlepszą
cząstkę, której nie będzie pozbawiona.”

Łk 10,38-42

    Ten fragment ewangelii jest jakby wyryty w moim sercu, ciągle mnie upomina i wskazuje właściwą drogę. Maria jest symbolem życia kontemplacyjnego, a Marta życia czynnego. Doświadczenie pracy i współpracy we wspólnotach uczy mnie pokory i czynienia dobra w duchu miłości bliźniego. Od przeszło dwudziestu lat doświadczam wiele Łaski Bożej, biorąc czynny udział w zadaniach międzyparafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja i od sześciu lat parafialnego oddziału Caritas.
    Łaską Bożą było dla mnie to, że dzięki Bogu i ludziom z tych wspólnot, a także odnowy podczas seminarium wiary, udało mi się pokonać załamanie po tragicznych wydarzeniach w moim życiu. Czułam dotknięcie Jezusa i pragnienie zrozumienia tego co do mnie mówi, woła  „przebacz”!!! Przebaczyłam i zapragnęłam życia w pełni Słowem Bożym, odpowiadania na miłość Boga. Słodkim łańcuchem, który mnie nieustannie łączy z Bogiem okazał się różaniec i Mateńka, która najlepiej wie, jaką drogą mam pójść, aby dojść do celu i nie błądzić po bezdrożach swoich pomysłów. Pragnę się z Wami podzielić wydarzeniem jakiego w ostatnim czasie doświadczyła w swojej działalności nasza wspólnota KP Radia Maryja.

    Koło Przyjaciół Radia Maryja zorganizowało dwudniową pielgrzymkę 28-29.11.2014 na XXIII Rocznicę Powstania Radia Maryja do Torunia. Pielgrzymi szlak przebiegał przez Warszawę: Muzeum Bł.Jerzego Popiełuszki, Muzeum Powstania Warszawskiego, Cmentarz na Powązkach ,Licheń: Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej i nocleg, Toruń: centralne uroczystości powstania Radia Maryja w Hali Widowiskowo Sportowej,występ zespołu "Śląsk", Msza św. pod przewodnictwem Kardynała Stanisława Dziwisza.
    Na zdjęciach Kwatera "Ł",czyli tzw."łączka". Jest to niewielki fragment Cmentarza Wojskowego na Powązkach. W latach 1948-1956 w zbiorowych bezimiennych mogiłach, pochowanych zostało tu kilkaset osób zamordowanych przez funkcjonariuszy UB. Jest to miejsce gdzie prowadzono od 2012r. prace ekshumacyjne. Do tej pory udało się zidentyfikować i przywrócić tożsamość 200 osobom. 

    Zachęcamy do obejrzenia filmu "ZIEMIA MARYI", który będzie emitowany w Kinie "Sokół" od 05. września. Film religijny, oparty na faktach. Jest to film o Matce Bożej. Tej, która przewodzi w niewidzialnej wojnie toczącej się dzisiaj. Film ukazuje świadectwa osób radykalnie zmienionych pod wpływem obecności Matki Bożej w ich życiu codziennym. Świadectwa ludzi z różnych kontynentów, ludzi tak biednych jak i bogatych.

    Koło Radia Maryja organizuje wspólne wyjście do kina 5-go września. Bilety po znacznie obniżonej cenie. Informacja i zapisy na dyżurze Koła RM w środę godz. 10.00-12.00 oraz we wtorek po nowennie w sali katechetycznej.

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Zygmuntowska 48, 33-300 Nowy Sącz
Tel.+48 797 907 667 lub +48 797 907 670
e-mail:
NIP 734-111-00-87
Numer konta bankowego Parafii
78 88110006 0000 0000 4952 0001

Festyn 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Nowi ministranci 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

I Komunia 2019

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com
.